Seksin Faydaları Şaşırtıcı ve Slogan Belli Oldu Düzenli Seks Yap!

Bu yazımız da, seksin faydaları hakkında bir kaç bilgi vereceğiz. Seks, kişinin sağlığı ve duygusal durumu üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Düzenli seks ise bu etkiyi her iki partner için daha görünür ve hissedilir hale getirmektedir. Üstelik, bu sadece iyi bir ruh hali değil, aynı zamanda bedenin fiziksel refahını etkilediği gibi de hormonların üretimini teşvik etmeyi sağlamaktadır.

Adrenalin cinsel yakınlaşma esnasında salınmaktadır. Yani, vücut adrenalinin kana salınmasına ilham ve çoşkuya yakın bir durumla tepki vermektedir. Ancak, partnerlerin birbirine bağlanmasından sorumlu olan oksitosin hormonudur. Üstelik, bu hormon öpüşmek , sarılmak ve tensel dokunuşlar esnasında salınmaktadır. Seks aslında bir nevi gençlik iksiri diyebileceğimiz yegane evrensel yöntemlerden biridir. Sonuç olarak, sayısız araştırmalar sonucunda, düzenli cinsel yaşam daha genç görünmenizi sağlayacağını kanıtlamıştır.

Dikkat bu yazıyı okuduktan sonra hemen düzenli seks yapmak isteğiniz uyanabilir.! Aslında, sevişmek için neden de yok aslında. Çünkü vücuda sağlamış olan etkilerinden faydalanmak için yada hormonlara seslenmiş olabiliriz. 

Seksin Faydaları Nelerdir ?

Strese İyi Gelmektedir

saymakla-bitmeyen-seksin-faydaları-arasında-en-belirgin-olanı-stresese-iyi-gelmesidir

Stres birçok psikolojik faktörün sonucu olmakla birlikte bazı kişileri farklı şekillerde etkilemektedir. Aynı zamanda da depresyon, bağışıklık sistemi bozuklukları, baş ağrısı, uykusuzluk ve kas spazmları gibi bir çok sağlık sorunlarının nedeni olmaktadır.

Bilim adamları, fiziksel ve duygusal yakınlığın bir insandaki stresi önleyebileceğini kanıtlamıştır. Cinsel yakınlaşma, önemli bir hormon olan dopamin hormonunun beyine salınmasını teşvik etmektedir. Bu hormonun yanında da  endorfin ve oksitosin hormonu salgılanmaktadır.

Oksitosin strese karşı dengeleyici bir göreve sahip olmaktadır. Bazı araştırmacılara göre aşk duygusu üzerinde doğrudan etkiye sahip olduğunu belirtmişlerdir.  

Seksin Faydaları ve Gençlik İksiri

Yaşlanma karşıtı işlemler Botoks, kremler ve yüz gerdirme gibi tedavilerden oluşmaktadır. Fakat, bu işlemler olmadan olmuyor. Üstelik, İngiliz bilim adamları tarafından yapılan son bir araştırma, düzenli seksin kadınları ve erkekleri 5 ila 10 yaş daha genç gösterebileceğini belirtmişlerdir. Bu ücretsiz evrensel yöntemi hem destek hem de ruhen gençleşmek adına düzene sokmanızı tavsiye ediyoruz.

Seks size neler sağlamaktadır;

İlk olarak, cildin daha elastik ve pürüzsüz olmasını sağlayan büyüme hormonunun salınımını sağlamaktadır. Yani, cildi etkilediği gibi de saçları etkileyen östrojen hormonu salgılamaktadır. Sonuç olarak, cinsel yakınlaşma bir nevi anti aging etkisidir. 

Genel olarak bakıldığında, sex fiziksel ve zihinsel aktivitenin yanında gençlik iksirinin anahtarı olarak kabul edilmektedir.

Özgüvenli Olmak Seks Yapmaktan Geçiyor

ozguvenin-artmasi-icin-seksin-faydalari-arasinda-en-onemli-nedendir

Bilimsel açıdan ele alırsak, düzenli seks yapan çiftlerin daha öz güvenli oldukları kanıtlanmıştır. Yani, seks insanı neden özgüvenli yapsın diye düşünenler vardır.

Kısaca, şunu söylesek yeterli sanırım, bir kişinin yanında çıplak olarak kalmak diye başlar saya saya bitiremeyiz. 

Ama kesin ve net olarak anladığınızı tahmin edebiliriz. Sonuç olarak seksin faydaları arasından yer alan en önemli madde özgüvendir.

Seksin Faydası Daha Akıllı Olmayı Sağlıyor

seks-daha-akilli-olmanizi-saglar-bu-da-seksin-faydaları-içinde-yer-alan-özelliktir

Cinsel yakınlaşma bir kişinin analitik becerileri üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Üstelik bilimsel deneylerde bunun kanıtıdır. Mesela, hayvanlar üzerinde yapılan deneyler sonucu, yani farelerin cinsel açıdan daha gelişmiş beyin hücrelerine sahip olduğu kanıtlanmıştır. Ratatouille filminde ki aşcı farenin ne kadar akıllı olduğunu hatırlıyorsunuzdur.

Aynı zamanda da, yapılan araştırmalar sonucu ise cinsel birleşme sayısındaki azalma, beyin fonksiyonunda bozulmalara neden olmuştur.

Sonuç olarak, seks yapmak beyin için bulmacalardan veya mantık oyunlarından daha etkili bir egzersiz yöntemidir.

Seksin Faydaları Egzersiz Yapmakla Aynıdır

sex-egzersizle-es-degere-sahip-

Muhtemelen spor ve düzenli egzersizin getirdiği faydaları biliyorsunuzdur.  Ya peki düzenli seks bedenimize ne gibi faydalar sağlar dersek?

Ortalama olarak, bir erkek cinsel ilişki esnasında yaklaşık 100 kalori yakmaktadır. Kadın ise 70 kalori yakabilmektedir. Sonuç olarak, sex yapmak ve spor yapmak kasları güçlendirir ve vücudu esnek yapar.

Ayrıca da, metabolizma nasıl hızlandırılır ? Sorusunun altında ki en önemli yöntemlerden biridir.

Seks Kemiklerin Güçlenmesi Sağlar

seksin-faydaları-arasında-en-önemlilerinden-bir-tanesi-de-kemikleri-güçlendirmesidir

Kadınlar da menapoz döneminde östrojen eksikliği, erkekler de ise antdropoz döneminde testosteron hormonun eksikliği kemiklerin durumunu olumsuz yönde etkilemektedir.  Sonuç olarak, osteoporoz yani kemik erimesi oluşumuna neden olmaktadır.

Seks Yapmak Ağrılı Adet Dönemini Ortadan Kaldırır

seksin-faydaları-içinde-yer-alan-adet-agrisi

Kadınlar için cinselliğin faydası hiç kuşkusuz menstrüasyonla ilişkilidir. Birçok kadın ağrılı adet dönemi sorunundan muzdarip olmaktadır. 

Döngünün ilk günlerinde yataktan dahi çıkmak istemezler. Üstelik, doktorlar ve bilim adamlarına göre menstrüasyon sırasında cinsel temasları ihmal etmemeyi tavsiye etmektedir. Sonuç olarak, seksin faydaları yaz yaz bitmez ve uyarılma sırasında, damarlar genişler, kaslar gevşer ve ağrılı adet döneminden ortadan kalkar.

🦉Nasıl Buldun ?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Şunlar da hoşuna gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.