Seksin Faydaları Şaşırtıcı ve Slogan Belli Oldu Düzenli Seks Yap!

Bu yazımız da, seksin faydaları hakkında bir kaç bilgi vereceğiz. Özellikle, seks yapmak, kişinin sağlığı ve duygusal durumu üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Haliyle, düzenli seks ise bu etkiyi her iki partner için daha görünür ve hissedilir hale getirmektedir. Üstelik, bu sadece iyi bir ruh hali değil, aynı zamanda bedenin fiziksel refahını etkilediği gibi de hormonların üretimini teşvik etmeyi sağlamaktadır.

Özellikle, adrenalin cinsel yakınlaşma esnasında salınmaktadır. Yani, vücut adrenalinin kana salınmasına ilham ve coşkuya yakın bir durumla tepki vermektedir. Ancak, partnerlerin birbirine bağlanmasından sorumlu olan oksitosin hormonudur. Üstelik, bu hormon öpüşmek , sarılmak ve tensel dokunuşlar esnasında salınmaktadır. Yani, seks aslında bir nevi gençlik iksiri diyebileceğimiz yegane evrensel yöntemlerden biridir. Sonuç olarak, sayısız araştırmalar sonucunda, düzenli cinsel yaşam daha genç görünmenizi sağlayacağını kanıtlamıştır.

Dikkat bu yazıyı okuduktan sonra hemen düzenli seks yapmak isteğiniz uyanabilir.! Aslında, sevişmek için neden de yok aslında. Çünkü vücuda sağlamış olan etkilerinden faydalanmak için yada hormonlara seslenmiş olabiliriz. Hadi o zaman, sexin faydaları nelerdir ? Daha detaylı göz atalım…  

seksin-faydaları-insanlar-üzerindeki-etkisi-nelerdir

Seksin Faydaları Nelerdir ?

Stres ve gerginlik yok;

Özellikle, stres birçok psikolojik faktörün sonucu olmakla birlikte, bazı kişileri de farklı şekillerde etkilemektedir. Aynı zamanda da depresyon, bağışıklık sistemi bozuklukları, baş ağrısı, uykusuzluk ve kas spazmları gibi bir çok sağlık sorunlarının nedeni olmaktadır. Üstelik, Cinsel yakınlaşma, önemli bir hormon olan dopamin hormonunun beyine salınmasını teşvik etmektedir. Bu hormonun yanında da,  endorfin ve oksitosin hormonu salgılanmaktadır. Oksitosin ise strese karşı dengeleyici bir göreve sahip olmaktadır. Bazı araştırmacılara göre aşk duygusu üzerinde doğrudan etkiye sahip olduğunu belirtmişlerdir.

 

Gençlik iksiri;

Sex, cildin daha elastik ve pürüzsüz olmasını sağlayan büyüme hormonunun salınımını sağlamaktadır. Yani, cildi etkilediği gibi de saçları etkileyen östrojen hormonu salgılamaktadır. Sonuç olarak, cinsel yakınlaşma bir nevi anti aging etkisidir. Genel olarak bakıldığında, sex fiziksel ve zihinsel aktivitenin yanında gençlik iksirinin anahtarı olarak kabul edilmektedir.

Daha Özgüvenli Bir Yapı;

Bilimsel açıdan ele alırsak, düzenli seks yapan çiftlerin daha öz güvenli oldukları kanıtlanmıştır. Yani, seks insanı neden özgüvenli yapsın diye düşünenler vardır. Kısaca, şunu söylesek yeterli sanırım, bir kişinin yanında çıplak olarak kalmak diye başlar saya saya bitiremeyiz. 

Seksin Faydaları Saymakla Bitmez

Hayranlık Verecek Bir Zeka;

Cinsel yakınlaşma bir kişinin analitik becerileri üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Üstelik bilimsel deneylerde bunun kanıtıdır. Mesela, hayvanlar üzerinde yapılan deneyler sonucu, yani farelerin cinsel açıdan daha gelişmiş beyin hücrelerine sahip olduğu kanıtlanmıştır. Ratatouille filminde ki aşcı farenin ne kadar akıllı olduğunu hatırlıyorsunuzdur. Aynı zamanda da, yapılan araştırmalar sonucu ise cinsel birleşme sayısındaki azalma, beyin fonksiyonunda bozulmalara neden olmuştur. Sonuç olarak, seks yapmak beyin için bulmacalardan veya mantık oyunlarından daha etkili bir egzersiz yöntemidir.

Yansın Kaloriler;

Muhtemelen spor ve düzenli egzersizin getirdiği faydaları biliyorsunuzdur.  Ya peki düzenli seks bedenimize ne gibi faydalar sağlar dersek? Ortalama olarak, bir erkek cinsel ilişki esnasında yaklaşık 100 kalori yakmaktadır. Kadın ise 70 kalori yakabilmektedir. Sonuç olarak, sex yapmak ve spor yapmak kasları güçlendirir ve vücudu esnek yapar. Ayrıca da, metabolizma nasıl hızlandırılır ? Sorusunun altında ki en önemli yöntemlerden biridir.

Güçlü Kemikler;

Kadınlar da menapoz döneminde östrojen eksikliği, erkekler de ise andropoz döneminde testosteron hormonun eksikliği kemiklerin durumunu olumsuz yönde etkilemektedir.  Sonuç olarak, osteoporoz yani kemik erimesi oluşumuna neden olmaktansa seks ile daha güçlü kemiklere sahip olabilirsiniz.

Ağrı Yok Rahat Regl Dönemi;

Kadınlar için cinselliğin faydası hiç kuşkusuz menstrüasyonla ilişkilidir. Birçok kadın ağrılı adet dönemi sorunundan muzdarip olmaktadır. Sonuç olarak, seksin faydaları yaz yaz bitmez ve uyarılma sırasında, damarlar genişler, kaslar gevşer ve ağrılı adet dönemi ortadan kalkar.

Unutmayınız! Seks Çiftleri Birbirine Yakınlaştırır!

Bizi takip edin ve yorum yapmayı ihmal etmezseniz seviniriz.

BLOGARAJ

🦉Nasıl Buldun ?
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Şunlar da hoşuna gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir