Muz Suyunun Faydaları Her Derde Deva Egzotik Meyve Muz

Muz çok sağlıklı ve lezzetli bir üründür. Birçok önemli besin içerdiği gibi, sindirimi iyileştirir, kalp sağlığını güçlendirir ve kilo kaybını sağlamaktadır. Çok besleyici olmasının yanı sıra birçok önemli besini içermektedir. Potasyum zengini bu lezzetli atıştırmalık sindirimi iyileştirmesi, kalp sağlığını güçlendirmektedir. Zayıflamak isteyen kişilere sağlıklı kilo sarfetmesi adına bu egzotik meyve en başta yer almaktadır. Muz suyunun faydaları okuduğunuzda muzun suyu mu olur? Diye düşünenler vardır. Bu sihirli püreyi sıvı hale dönüştürmek için sulu meyvelerin suyuna veya süte ihtiyacımız olacak. Bildiğimiz muzlu süt diyebiliriz ama önemli bu potasyum kaynağı pürenin bize neler kazandırdığını okuduğunuzda şaşırabilirsiniz. Bildiğiniz gibi, muz mükemmel bir potasyum kaynağıdır . Potasyum hücre içi sıvıların bir parçasıdır, fazla suyu vücuttan uzaklaştırmaya yardımcı olur ve vücudun tüm yumuşak dokularının normal çalışması için gereklidir.

Bu potasyum kaynakları arasında yer alan muzun suyunu içmek potasyum eksikliğini gidermesinden, ruh halimizi düzeltmesine kadar yarar sağlayan bir meyvedir.

Kilo vermek için mükemmel bir haber

 100gr. Muz 90 Kaloridir ve içeriğinde hiç yağ yok denecek kadar azdır.

Muz Suyunun Faydaları ve Hazırlanışı

Yumuşak olgun meyveleri ince ince dilimleyip ya çatalla yada bir blender yardımıyla püre haline getirin. Bu püreye sulu bir meyve ekleyin önemli olan o püreyi sıvı hale dönüştürmemiz gerekmektedir. Süt eklerseniz milkshake olur. Ne olursa olsun yeter ki bu potasyum kaynağının suyu olmamasından dolayı bu yollarla sıvı halde tüketerek faydalarından nasiplenmek…

Günde 1 yada 2 bardak muz suyu içmek;

  • Antidepresan Etkisi… Muz suyu triptofan açısından zengin olmasından dolayı mutluluk hormonu olarak adlandırılan serotonin adı verilen maddenin insan vücudundaki formasyona katkıda bulunan mükemmel bir B6 vitamini kaynağıdır.
  • Dinçlik… Konsantrasyonu güçlendirir. Çalışma kapasitesini artırdığı gibi de yorgunluğu azaltır.
  • Mükemmel Bir Besin Takviyesi…  Potasyum, lif, manganez, B3, B5, B6 ve C vitaminleri bakımından zengindir.
  • Antioksidan… Vücutta daha fazla serbest radikal üreterek kronik rahatsızlıkları önlemeye yardımcı olan zengin bir antioksidan kaynağıdır. 
  • Beyine Etkisi… Hafızayı ve konsantrasyonu güçlendirir.
  • Mide Dostu… Mide yanmasına etki sağladığı gibi gastrointestinal sistem hastalıklarında kendini kanıtlamış etkili bir müshildir.
  • Direnç Sağlar… Çeşitli soğuk algınlığı ve bulaşıcı hastalıklarla etkili bir şekilde direnmeye yardımcı olur.

En değerli ve besleyici gıdalardan biri olan muz genellikle tıbbi amaçlar için kullanılıldığı gibi, tıpkı elma gibi, muz da bebek maması yapımından yer almaktadır.


Maymunların mutluluk sebebi muz olabilir mi?

🦉Nasıl Buldun ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Şunlar da hoşuna gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir