Açlık Otu Kabızlığa İyi Gelir mi? Faydası ve Zararı

Depresyon, mutsuzluk, bunalım vs. gibi psikolojik sorunların ortaya çıkma nedenlerine bakıldığında, çıkan sonuç genel de hormon eksikliğidir. Konumuz yani açlık otu ile bu konunun ne alakası var diye düşünüyorsunuzdur elbet. Gelgelelim, mutluluk hormonu olarak bilinen serotonin %95’i bağırsaklarımızdaki probiyotiklerden oluşmaktadır. Beyin ise sadece %5’ini yapmaktadır. Haliyle, bağırsaklarımız ikinci beynimiz olarak yerini almaktadır. Bundan dolayı, bağırsaklarımızı mutlu etmeliyiz ki, o da bizi mutlu etsin. Biz insanlar yediklerimize ve içtiklerimize dikkat etmeden ne varsa bağırsaklara göndermekteyiz. Aslında, mideye gönderiyoruz, fakat ne yazık ki bazılarımız da bu atıkları bağırsaklar da mideden daha fazla tutmaktadır. Haliyle, bu da bedenimiz de bir takım huzursuzluklar yani psikolojik sorunlar ortaya çıkarmaktadır. Bunların yanında da, kabızlık, spazm ve gaz sorunlarında yer almaktadır. 

Peki, açlık otu bu sorunda nasıl devreye girmektedir? Senna yaprağı, kara sinameki gibi farklı isimler de olan aslında sinameki gibi olan bir yapraktır. Ne yazık ki, ülkemiz de bu ot yanlış kullanılmaktadır. Ben istediğim kadar yerim ne de olsa bu olsa bu çayı içerim sonra da dışarı atarım. Aslında, bir nevi blumia tekniği gibi kullanılmaktadır. Yani, kilo vermek adına kullanılan bir ottur. Fakat, asıl sebebi doğal müshil olmasıdır. Haliyle, yenilenleri içeride tutturmayan mucizevi bir ottur. Fakat, bağırsaklarımız da yararlı ve yararsız probiyotikler vardır. Haliyle, sürekli bu çayı tüketmek yararlı probiyotikleri de yanında götüreceğini unutmamak gerekmektedir. Mesela, serotonin bunlardan biridir. Yani, kilo veriyorum zaten çok mutluyum diye bedensel mutluluk yerine ruhani bunalımla karşı karşıya kalabilirsiniz. Açlık otu, hafta da 2 sefer kabızlık tedavisi ve kolonoskopi öncesi bağırsağı temizlemek adına kullanılan bir ottur. Gelgelelim, sürekli kabızlık tedavisinde kullanmak da bağırsak tembelliğine davetiye çıkarmaktadır.

Sonuç olarak, her zaman dediğimiz gibi herşeyin azı karar, çoğu zarar. Siz siz olun, kilo vermek adına bu yöntemleri uygulamak yerine diyet ve sporu tercih ediniz. Bu saye de, hem hormonlarınız sağlıklı çalışsın hem de bedeniniz. Sağlıcakla kalın…

aclik-otunun-faydalari-ve-zararlari-nelerdir

Açlık Otunun Faydaları ve Zararları

  • Doğal müshil etkisinden dolayı kabızlığa iyi gelmektedir. Fakat, hafta  da2 defadan fazla kullanmak bağırsak tembelliği, bağırsak florasını bozmak ve vücudun sıvı kaybetmesine neden olmaktadır.
  • Tansiyon dengelemesi üzerinde etkilidir. Yine de, bir danışana sormak daha iyi olacaktır.
  • Sindirim ve boşaltım sistemi üzerinde önemli rol oynamasından dolayı, gaz sancısı ve hazımsızlığa iyi gelmektedir. Fakat, sürekli kullanım bağırsak astarını tahriş edebilmektedir.
  • Yağ yakma, tok tutma ve metabolizmayı hızlandırmasından dolayı da zayıflamak için kullanılmaktadır. Gönder yakarım bilinciyle de sürekli kullanmak yersiz olabilir.

Gelgelelim, ne amaçla ve nasıl kullanmak sizin elinizde biz sizler için derledik topladık. Biz sadece kabızlık için kullanıyoruz. Ama sürekli değil. 5 adet yaprağı sıcak suda beklet, ılısın yaprakları al ve tüket. 7 ila 8 saat içinde etkisini göstermektedir. Bazı kişiler de nasıl olur bilemeyiz. Ama, yorumlara eklerseniz biz de öğrenmiş oluruz. Umarım yararlı olmuşuzdur…

Sağlıcakla Kalın!..

Bizi takip edin ve yorum yapmayı ihmal etmezseniz seviniriz.

BLOGARAJ

🦉Nasıl Buldun ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Şunlar da hoşuna gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir