Libidoyu Arttıran Yiyecekler Afrodizyak Etkisi Yaratacak!

Zaman zaman neredeyse herkes yatakta aksilikler yaşar veya yakınlaşmayı reddeder. Peki bu geçici durum neden olmaktadır?  Yada libidoyu arttıran yiyecekler ne kadar etkili?

Çoğu zaman karşı cinse cazibe bazen azalır veya bazı durumlarda sonsuza dek kaybolabilmektedir. Bu hoş olmayan durumdan önce birçok faktör vardır: tiroid bezi, uykusuzluk, zihinsel bozukluklar, stres ve diğer birçok açık olmayan nedenlerle ilgili sorunlar olabilir. Çoğu kendi kendine doktor tavsiyesi olsun yada olmasın ilaç almaya başlar, yada geleneksel tıbba başvurur. Eğer çok büyük bir problem yok ise, ilaçlarından çok daha etkili olduğu ortaya çıkan yöntemleri denemekte fayda var. 

Mesela cinsel arzuyu artıran afrodizyak karışımlar ile harmanlaşmış olan ürünler sayesinde harika bir aşk yemeği hazırlayabilirsiniz… Unutmadan! bu ürünler libidoyu arttırmakla kalmaz, aynı zamanda üreme sisteminin sağlığını da güçlendirebilmektedir. 

Libidoyu Arttıran Yiyecekler Nelerdir?

ÇİLEK

Bu aromatik en seksi meyve, seks hormonu testosteron seviyesini artıran çok sayıda çinko içerir.

AVOKADO

Avokadolarda bulunan tekli doymamış yağlar,  kardiyovasküler hastalığı önlemek ve kan dolaşımını iyileştirmek için mükemmel bir egzotik meyve olmasının yanı sıra, arzuyu uyaran ve cinsel aktiviteyi artıran fitosteronlar içermektedir.

BAL

B vitamini açısından çok zengin olan, en lezzetli ve tatlı afrodizyaktır.  Aynı zamanda cinsel enerjinin doğal bir restoratörü olarak adlandırılabilir . Balda bulunan çok sayıda besin, cinsel enerjiyi hızlı ve etkili bir şekilde geri kazandırır.

BADEM

Üreme sistemini iyileştirir, doğurganlığı arttırır ve sağlıklı bir libido+ sağlamaya yardımcı olurlar. Bademin yanı sıra da Fındığı zaten biliyorsunuzdur… aganigi naganigi

Libidoyu Arttıran Yiyecekler Bittersiz Olmaz!

ÇİKOLATA

Klişe olacak ama libidoyu arttıran yiyecekler arasında olmazsa olmaz çikolata… Özellikle bitter çikolata güçlü bir afrodizyak olarak bilinir,  çünkü kakao beyin tarafından dopamin üretimini uyaran kimyasal bir fenilamin içerir. “Mutluluk” hissinden sorumlu olan bu uyum olduğu için, çikolata nihayetinde doğal olarak daha büyük bir cinsel arzuya neden olan bir refah ve sevinç hissini uyandırır. Çikolata ve çilek bu ayrılmaz ikiliyi oyunlarınıza dahil ettiğinizde libido artışına ruhen de etki sağlayabilirsiniz.

KEREVİZ

Çoğu kimse kokusundan ve tadından dolayı bırakın yemeyi adını bile duymak istememektedir. 

Peki kimler kerevizi patates sanarak yedi ?

Kereviz C vitamini, kalsiyum, potasyum ve fosfor bakımından zengindir. Bu da ne demek oluyor ? Sevgi yemeği

Hangi Eser Elementler Libidoyu Artırır?

 • Kalsiyum
  Eksikliği cinsel aktivitede azalmaya yol açar. Kalsiyum doğurganlığı olumlu yönde etkiler. Cinsel ilişkiyi uzatmaya yardımcı olur ve erken boşalmayı önler.
 • Magnezyum
  Sinir sisteminin işleyişini geri yükler, ruh halini iyileştirir ve stresin üstesinden gelmeye yardımcı olur.  
 • Fosfor
  Cinsel arzuyu arttırır. 

Kerevizi yabana atmamak gerek 😉

Libidoyu Arttıran Yiyecekler Acı Tatlıya Bağlanacak!

KIRMIZI ACI BİBER

Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz 🙂 acı biber, kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olan ve karşılığında cinsel iştahı arttırmak için yararlı olan, kapsaisin adı verilen yüksek bir kimyasal indekse sahiptir.

Peki, Kapsaisin nedir ? Acı biberin acı olmasını sağlayan maddedir.

SOMON

Kadınlarda libido ve erkeklerde libido yani arzunun uyarılmasına yardımcı olan somon balığı içeriğindeki yağ asitleri, beyindeki dopamin seviyelerini artırabilen hormonal sistemi normalleştirmede iyi müttefiklerdir. 

MUZ

Potasyum ve B vitamini açısından zengin olmakla beraber, kasları besler ve seks hormonlarının üretimini gelişmesine yardımcı olur.

ŞARAP

Aşk içeceği olmasının yanında… Doğrudan libidoya etki eden bir afrodizyaktır. Aynı zamanda rahatlatır ve anında heyecan yaratır.

KARPUZ

Libido arttırıcı besinler arasında yer alan bu meyve, bağışıklık ve kardiyovasküler sistemlerle güçlü bir şekilde ilişkilidir. Sitrulin bakımından zengin, kan damarlarını genişleten nitrik oksit üretmekle sorumludur ve cinsel iştahı arttırır.

Bizden söylemesi… Karpuz ve peynirin harika bir ikilidir. Fakat libidonuzu artırmak isterken, peynirin fazla tükelitmesi sonucu ters tepki verebilir.

ZENCEFİL

Zencefil sindirime yardımcı olur, kan dolaşımını uyardığı gibi, zencefil afrodizyak etkisi sayesinde… hem erkekler de cinsel gücü artırır, hem de kadınlar da pelvik organlarda kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olur.

Nasıl tüketirim?

 • Zencefil tozunu bal ile karıştırarak,
 • 1 Çay kaşığı zencefil tozunu sıcak suda demleyerek.

Libidoyu artıran yiyecekler olduğu kadar da düşüren yiyeceklerde var…

Süt, tereyağı ve peynir azı karar çoğu libidoya zarar.

SARIMSAK

 • Ne yazık ki, sarımsak yedikten sonra romantik ortam biraz kokulu olacaktır. Ama karşılıklı kullanınca sorun olmayacaktır. 🙂 Fakat… taze sarımsak iyi bir afrodizyaktır.  Genital bölgede kan dolaşımını artırır ve etkiler.

ÇİĞ BILDIRCIN YUMURTASI

 • Cinsel gücü artırmaya yardımcı olduğu gibi sperm üretimini artırır.

ABARTMAMAK LAZIM!

Afrodizyak yüklü besinleri bol bol tüketip daha çok etki olsun…
Libido artırayım derken…
Sağlığınızdan olmayın…
Azı yarar çoğu zarar.
Libido be sen nelere kadirsin 🙂

🦉Nasıl Buldun ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Şunlar da hoşuna gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir