Daith Piercing Yaptırmanın Migren Ağrısı Üzerine Etkileri Nelerdir ?

Çevreniz de yada kendiniz de ses çıkarmayın, şu ışığı kapatın gibi gibi v.b söylemler neyin durumudur? Tabi ki bu da, insanın hayatını tabiri caizse felç eden o şiddetli ağrı tabi ki migren atağı durumudur. Peki, Daith piercing bu gibi durumlara karşı etkilimidir. Yani, stres, açlık ve susuzluk gibi durumlarla kendini gösteren yada bir anda durduk yere bile uğrayan migrenin belirtileri olmaması adına koruyucumudur. Genellikle, bu illet ağrıyı yaşayanlar bilmektedir. Özellikle, ilk günü yoğun ağrılar, sonraki günlerde sersemlik halleri olmaktadır. Tabii bu durum, kişiden kişiye değişse de hep buna benzer durumlar üç günü rezil edebilmektedir. Hemen, bir ağrı kesici ilaçlar alınmaktadır. İlacın yanında da, sakinleştirici bitki çayları veya alternatif ağrı kesici tarifler de yer almaktadır. Ne yazık ki, bunların hepsi geçici bir çözüm yer almakta ve kaset yine başa sarmaktadır. Üstüne üstün, migren belirtileri ve ağrısını kesmek adına alınan kimyasal ilaçlar sonucunda da, böbrek ve karaciğer yorulmaktadır. Yada, onlar da sorun çıkarmaya başlamaktadır. Haliyle de, bunun bir çaresi yok mu arkadaş diye araştırmalar da başlamaktadır. Ne yazık ki, tıp dünyasında ilaçtan başka bir çözümü yoktur. 

Bundan dolayı, hacamat, akupunktur, masaj, botoks veya bitkisel karışımlar gibi ilaçsız farklı yöntemler denemektedir. Sonuç, üç beş ay bir ağrı yok veya sonunda kurtuldum derken geçici çözümlerde uzun sürede fayda sağlamamaktadır. Bir yolu olmalı bu ağrıdan özellikle bu ilaçlardan kurtulmam gerekiyor diyerek daha başka yollar araştırılmaktadır. Başlık da belirttiğimiz gibi, daith piercingin migren üzerine etkilerine araştırdık. Bu konu hakkında da, en büyük referansımız tabi ki de akupunktur olmuştur. Yani, akupunkturun küçük iğnelerinin faydalı olduğunu gördük. Peki, kikirdak kulak piercing yaptırmak migrene iyi gelen şeyler arasında mı? Üstelik, etkinliği ve eylemi hakkında şu ana kadar bilimsel literatürde veri bulunmamaktadır. Fakat, yaptıranlara veya bu işi yapanlara danıştığımız da sonuçlar gayet iç açıcı olmaktadır. Küçük olsa da, migrenin ağrılarından kurtulmak adına yaptıranlara sorarak bir anket yaptık. Çıkan sonuçlar da, ağrım %50 hafifledi ve bu bile beni çok mutlu etti. Bazılarında da, farkeden bir şey yok bana mısın demedi sonucu çıktı. Ama, Dünya varmış kurtuldum bundan diyenler de oldu. Gelgelelim, anketin sonucu yani çoğunluk kısmı iyi gelmesi şaşırtıcı bir kısımdı.

Sonuç olarak, ve özellikle migrenimle beraber yaptırdık. Aslında, o anda kulak acısından mı yada piercingden mi ağrı bir anda yok oldu desek yalan olmaz. İki üç saat sonra kulak acısı ortadan kalkınca da migren gelir diye düşünürken yine gelmedi. Gelgelelim, piercingin sonraki günler ağrısı, acısı, uyurken düz yatmalar ve bakımı vs. derken zorlu bir haftayı da bulması da ne yazık ki olmaktadır. Fakat, migren ağrısına göre deve de kulak misali diyebiliriz. Özellikle, migren belasından muzdaripseniz ve denemediğiniz bir yöntem kalmadıysa bir de daith piercing migren yöntemini denemeniz de fayda var diyebiliriz. Hiç olmadı şık bir piercinginiz olur. Çünkü, biz denedik ve çok ağrılı durumlar da hafif geçirme yada hiç ağrı olmama durumunu da gördük. Yani, hafif durumlar bir biberiye çayı bile halletti durumu. Önemli ve asıl olan ilaç kullanmak yok oldu. Bize göre, migren için en iyi ağrı kesici bu yöntem oldu. Umarım, size de bu etkili yöntem yarar sağlar. Sağlıcakla…

Daith Piercingin Oluşumu ve Faydası

daith-piercing-modelleri-ve-faydaları
  • Daith piercing, adını İbranice akıl veya bilgi anlamına gelen da’at (Daith) kelimesinden almaktadır. Haliyle,  delicinin delmeyi nasıl yapacağını anlamak için akıl yürütmesi yani akıllı olması gerekmesi için bu isimi almıştır.
  • İlk Daith piercingi 1992 yılında Erik Dakota tarafından gerçekleştirilmiştir.
  • Kulağın en içteki kıkırdak kıvrımı olan sarmal kıvrım delinmektedir.
  • Migren ve anksiyete tedavisi için uygulanmaktadır. Özellikle, inancın kökleri Doğu tıbbının akupunktur uygulamasıdır.

Sağlıcakla Kalın!..

Bizi takip edin ve yorum yapmayı ihmal etmezseniz seviniriz.

BLOGARAJ

🦉Nasıl Buldun ?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
2
+1
0
+1
0

Şunlar da hoşuna gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir