En Hızlı Öksürük Kesici Yöntemleri İle Rahat Nefes Zamanı

İlk olarak, en hızlı öksürük kesici yöntemlerinden önce öksürük neden olur? Öksürmek, solunum yollarını temizlemek adına vücudun istemsiz bir reaksiyonudur. Yabancı istenmeyen partiküllerin solunum yollarına girmesinden dolayı soluk borusu ve farenks (yutak) içindeki sinir uçları tahriş olur haliyle, istemsiz şekilde öksürmeye başlarız. Kısacası, vücudun olumsuz çevresel etkilere karşı koruyucu bir refleksidir. Sadece, bir tür refleks gibi görünse de vücudumuzun bir tür nevi sinyali de olmaktadır.

Mesela, sürekli ve bitmeyen öksürükler gibi. Aslında, bu problem 2-3 hafta kadar sürmektedir. Fakat, bitmeyen öksürük durumu belki daha ciddi enfeksiyonların bir belirtisi olabilir. Bunları burada tek tek sayarak varsayım teorisi üretmek yerine doktorlarımızdan destek almalısınız. Çünkü, bu sorun bir hastalık semptomudur. Biz sadece öksürüğe ne neden olur? Yerine öksürük nasıl geçer kısmıyla ilgileniyoruz. Eğer, burada ki yöntemlerde işe yaramadı başka yöntemler denemek yerine sağlık kuruluşuna gidiniz. Artık asıl konumuza geçelim. Aslında, evde öksürüğü tedavi etmeden önce, kuru mu ıslak mı olduğunu anlamanız gerekmektedir. Yani, ıslak öksürük balgam üretimi ve karakteristik bir sesle oluşurken, kuru öksürük ise daha keskin ses ve balgamsızdır.

O halde, öksürüğümüzü tanıdıysak artık en hızlı öksürük kesici ilaç yerine bu yöntemleri denemelisiniz. Biliyorsunuz ki, şu sıralar insan öksürmeye korkar oldu. Sen neden öksürdün, neden hapşurdun korona mısın? Ne koronası yaaa gibi sorunlarla uğraşmak yerine bu yöntemleri dene ve kurtul. Tabii ki, ben sadece öksürüyorum korona değilimdir deme testini ol diyerek buraya bir kamu spotu bırakalım dedik. Haydi son bulsun bu öksürük.

öksürükten-kurtulmanın-yolları-bu-yöntemlerden-geçiyor

Öksürükten Kurtulmak Adına Yapılan Yanlış Yöntemler

Bu bilgiler kişiden kişiye değişmektedir. Yapılan araştırmalar doğrultusun da paylaşılmıştır.

– Şöyle bir buhar banyosu yapayım belki iyi gelir aslında yanlış yöntem olabilir. Çünkü, buhar parçacıkları üst solunum yollarında birikmesinden dolayı pnömoniye neden olabilir.

– Şu ısınma merhemlerinden kullanayım da göğsüm ve sırtım yumuşasın belki öksürüğü tedavi eder. İşte, bu yöntem de kalbin çalışmasını zorlaştırabilir. Üstelik, merhemde bulunan uçucu yağlar mukoza zarlarını tahriş etmesinden dolayı yeni öksürük ataklarına neden olur.

Öksürüğün nedenleri belirlemek için ilk önce doktorunuza danışmalısınız. Sıradan bir öksürük ise bu etkili yöntemleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

En Hızlı Öksürük Kesici Tarifler

Soğuk algınlığının neden olduğu öksürükler için en iyi çare nedir? Ya da en hizli öksürük kesici kürleri sizler için derledik.

bal-öksürükten-kurtulmanıza-ve-gece-rahat-uyku-çekmenize-yardımcı-olur

BAL
Aşağıdaki yöntemler gibi de ve bu etkili yöntem de bal, kanıtlanmış bir çaredir. Özellikle, geceleri bir tatlı kaşığı bal tüketmeniz halinde, öksürüğü yatıştırmaya ve iyi bir gece uykusu çekmeye yardımcı olacaktır. Sadece, bununla kalmayıp, boğaz ağrısına ne iyi gelir ? Sorusunun cevabını arayanlar içinde bulunmaz bir nimettir. Aman dikkat bebeklerimize asla bal vermeyiniz. Çünkü, bağırsak mikroflorasının özellikleri nedeniyle bebeklerde ciddi bir botulizm şekli gelişebilir.

en-hızlı-öksürük-kesici-ilaç-yerine-turp-ve-bal-karışımını-deneyiniz

TURP ve BAL KÜRÜ
Öksürüğe ne iyi gelir
? Sorusunun cevabı bu ikili de yer almaktadır. Turpu rendele ve suyunu sık içine bal ekleyiniz. Özellikle, yemeklerden önce günde üç kez bir yemek kaşığı tüketiniz.

rezene-nane-papatya-kürü-harika-bir-en-hızlı-öksürücü-kesici-bitkisel-yöntemdir

REZENE KÜRÜ
İlk olarak, kuru öksürük için rezene, nane ve papatyayı 1:1 oranında birleştirin. Daha sonra, 500ml kaynar su içine bitkisel kürü 1 yemek kaşığı ekleyip 30 dakika bekletiniz. Sonra olarak, karışımı süzüp günde 2 kez bir çay bardağı kadar içiniz

Cilt Üzerine Etkisi Olduğu Kadar da Öksürük İçin de Etkilidir

cilt-üzerine-etkileri-kadarda-öksürükte-ilaç-niteliğindedir-aloe-vera-ve-bal

ALOE VERA ve BAL KÜRÜ
Aloe veranın jeli çatalla ezerek sulandırın. Daha sonra, içine 1/1 oranında bal ekleyip iyice karıştırınız. Bu ideal karışımı günde 3 kez bir yemek kaşığı kullanabilirsiniz.

süt-en-hızlı-öksürük-kesici-adeta-devrim-niteliğindedir

SÜT
Öksürük kesen şeyler dediğimiz de olmazsa olmazı tabi ki süttür. Üstelik süt çok yönlü bir öksürük ilacı niteliğindedir. Tek yapmanız gereken, sütü sade yada içine sarımsak, bal, ezilmiş karanfil hatta bir parça tereyağı atıp içebilirsiniz. Hatta, biliyorsunuzdur ballı süt çocukluğumuzun ilacıdır. Haliyle, bu yöntemleri çocuğunuza rahatlıkla sunabilirsiniz.

ananasda-bulunan-bromelain-sayesinde-öksürük-bıçak-gibi-kesilecek

ANANAS
Oksuruge ne iyi gelir ? Aslında, ananas kabuğu da etkili bir kesicidir. Öncelikle, 1 adet ananasın kabuklarını dilimleyip önceden 1 litre kadar kaynatmış olduğunuz suyun içine atınız. Demlenmesin adına bir saat kadar bekletip süzünüz. Daha sonra, süzmüş olduğunuz suyun içine bir yemek kaşığı kadar bal ilave ediniz. Bu harika ve etkili kürü günde 3 defa bir yemek kaşığı kadar tüketebilirsiniz.

En Hızlı Öksürük Kesici Kogel Mogel Öksürük Şurubu Kürü

ananasda-bulunan-bromelain-sayesinde-öksürük-bıçak-gibi-kesilecek

– 150ml sıcak süt
– 1 çay kaşığı tereyağı
– 1 çay kaşığı bal
– Yarım çay kaşığı tarçın
– Yarım çay kaşığı zerdeçal
– Yarım çay kaşığından az zencefil

İlk olarak, yukarıdaki malzemeleri iyice karıştırınız. Daha sonra, blenderin içine 1 adet yumurta sarısını ve 1 adet muzu ekleyiniz. Son olarak, hazırlamış olduğunuz karışımları iyice çırpınız ve en son 1 çay kaşığı karbonat ekleyiniz. 

Yumurta likörü (Kogel Mogel) diğer adıyla, öksürük şurubu koktelyiniz hazırdır.

Boğazda şiddetli kuruluk, vücutta yetersiz miktarda sıvı olduğunu gösterir. Bu durumda, bol sıvı tüketmelisiniz.

🦉Nasıl Buldun ?
+1
7
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Şunlar da hoşuna gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir