Cennet Hurması Maskesi Kuru ve Yaşlanan Ciltler İçin Besleyici Maskeler

Bu yazımız da, damağımız da büzücü etkiye sahip fakat, bir o kadar da tatlı olan cennet meyvesini ele alacağız. Bunun yanında, cennet hurması maskesi ile yapılan eşsiz tariflerde olacak. Ama, ilk önce geçmişinden ve içeriğinden kısaca bahsedecek olursak. Latince’de “Tanrıların yemeği” olarak tercüme edilmiştir. Bizlerin bildiği veya başka bir deyişle, cennet elması, cennet hurması ve trabzon hurması olarak adlandırılmaktadır. Ne var ki, yine bu meyvenin anavatını Çin’dir. Bu harika meyveye başta olmak üzere turuncu rengi veren beta karoten olmakla birlikte içeriğinde bir çok vitamini barındırmaktadır.

Aslında, beta karoten güzellik ve gençliğin bir bileşeni olarak adlandırılan A vitaminin öncüsüdür. Fakat sadece bununla kalmıyor tabi, içeriğinde çok miktarda A, E, C vitaminlerinin yanında potasyum, iyot, demir, diğer mineraller, organik asitler ve antioksidanlar mevcuttur. Açıkçası, adını boşuna almamış tanrıların yemeği veya gıdası olan bu meyve. Üstelik, içerikleri sayesinde cilt üzerine etkileri de yadsınamaz derecededir. Özellikle, genişlemiş gözenekleri sıkıştırdığı gibi de, sivilceleri ve kırışıklıkları giderebilmektedir. Bununla birlikte, meyveyi yiyerek doğal bir antibiyotik etkisine sahip olabilirsiniz.

Sonuç olarak, sonbahar, kış döneminin besleyici ve nemlendirici yüz maskeleri arasında olmazsa olmazı trabzon hurması maskesi kürü diyebiliriz. Fakat, bu maskeyi yapmadan önce iki kurala dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Biricisi, koyu renkli yapraklı ve zengin turuncu renge sahip olgun hurma kullanmalısınız. İkincisi, alerjen testi yapmayı ihmal etmemelisiniz. O zaman, hadi japon geyşaların güzelliğine güzellik kattığı bu maske tariflerine geçelim.

cennet-hurması-maskesi-eşsiz-kılmasının-sebebi-içeriğinde-bulunan-vitaminlerdir

Cennet Hurması Yani Trabzon Hurmasının Cilde Faydaları

– Organik asitler;
Cildi gençleştirir ve pürüzsüzleştirir.

– İz Elementler ve Vitaminler;
Dış etkenlere karşı koruduğu gibi besler.

– Tanenler;
Mikro çatlak ve yaraları iyileştirir.

 Antioksidanlar;
Yaşlanma sürecini yavaşlatır.

– Su;
Cildi nemle doldurur. Cildin bu sayede, esnek ve sağlıklı olmasını sağlar.

DİKKAT!
Öncelikle, cennet hurmasının maskesi tariflerini uygularken göz ve dudak çevresindeki alanlara 30 dakikadan fazla bekletilmemelidir.

cennet-hurması-maskesinin-sıradışı-tarifleri

Yüzüm Çok Kuru Evde Ne Yapabilirim ?

Tüm ölçüler 1 Tatlı kaşığı olmak üzere, trabzon hurması püresi, deniz topalak yağı, aloe vera jeli ve balı karıştırınız. Hazırlamış olduğunuz karışımı, 20 dakika yüzünüze uygulayıp, durulayınız.

Yağlı Ciltler İçin Evde Maske Yapımı

– 1 Yemek kaşığı cennet hurması püresi
– 1 Çay kaşığı bal
– 1 Çay kaşığı limon suyu

Yukarıdaki malzemeleri iyice karıştırınız. Özellikle, yüzünüzde 15 dakika bekletip, durulayınız. 

Cennet Hurması Maskesi Kırışıklık Giderici Doğal Maske

– 1 Yemek kaşığı cennet elması püresi
– 1  yemek kaşığı yağlı krema
– 1 çay kaşığı zeytin yağı

İlk olarak, malzemeleri iyice karıştırınız. Son olarak, yüzünüze 15 dakika uygulayabilirsiniz. Üstelik bu tarifi boynunuza da kullanabilirsiniz. 

Cennetten Gelen Tarifle Güzelleş... Sağlıcakla Kalın!..

Bizi takip edin ve yorum yapmayı ihmal etmezseniz seviniriz.

BLOGARAJ

🦉Nasıl Buldun ?
+1
2
+1
1
+1
0
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0

Şunlar da hoşuna gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir