Cildin Genç Kalması İçin Maske Yerine Buz Terapisi

Haklı olarak tüm kadınlar güzelliğini ve gençliğini uzun süre korumak istemektedirler.  Hala bir çok kadın pahalı kozmetik ürünleri almak yerine evde bakım ürünlerini tercih etmektedirler. Cildin genç kalması için maske tariflerine yerine farklı bir yöntem olan buzlu terapi ile genç kalmasını sağladığı gibi cilde esneklik kazandırma gibi fayda sağlamaktadır.

Kılcal damarlarınız belirgin, Rosacea (Gül Hastalığı) rahatsızlığınız var ise bu terapiyi uygulamayınız!

Hazırlama ve Uygulama

1 Fincan sıcak nescafe yada filtre kahve hazırlayınız, hazırlamışken kendine de bir tane daha yap kafein iyidir. Kahvemiz beklerken ve diğer kahvemizi yudumlarken bir kabın içine 2 yemek kaşığı nohut unut ve 1 yemek kaşığı bezelye ununu karıştırıp kenara alalım.

Beklettiğimiz sıcak kahvemizi bir derin bir kaba dökelim. Unları bir bez torba içine dökerek ağzını bağlayarak kahvenin içine bırakalım. 2 poşet yeşil çayı da ekleyerek üzerini havlu ile kapatarak soğuyana dek beklerken kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Soğuduktan sonra bez torbayı yavaşça sıkıp çay poşetleriyle birlikte çıkararak, 2 çay kaşığı çuha çiçeği yağı ekleyelim eğer çuha çiçeği yağı yoksa badem veya kuşburnu yağı kullanabilirsiniz.

Yağları da ekledikten sonra buz kalıbına dökerek donması için buzluğa bırakalım.

Uygulaması sabah kahvemizi yudumlarken kalıbımızdan 1 adet buz çıkarıp yüzünüzde göz altlarınızda yavaş yavaş gezdiriniz. 

Cildin genç kalması için maske yerine olan Buz terapisini fazla uygulamayın her şeyin fazlası zararlıdır. Anlattığımız prosedürde uygulayınız.

 

 

Güzel ve sağlıcakla kalın…

🦉Nasıl Buldun ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Şunlar da hoşuna gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir