Evde Şampuan Yapımı Hızlı Uzayan Saçların Sırrı Bu Tarifde

Sizde evinizde yapabileceğiniz doğal kozmetik ürünlerden birisi olan şampuan ile saçlarınız mis gibi kokmasa da sağlıklı ve gür saçlara sahip olabilirsiniz. Evde şampuan yapımı hem ekonomik, hemde sağlık açısından ki şampuanın yani kimyasalların saça vermiş olduğu etkiyi azaltmaktadır.

Tabii ki kimyanın kozmetik alanında ki başarısını unutmamak gerekir.  Saçlarımızın hızlı ve kolay şekilde yıkanabilmesi adına, şampuanlar üretmektedirler. Artık raflarda çeşit çeşit şampuanlar yer almakta, bazıları yarar sağlarken de bazıları da yarardan çok zarar vermektedir. Mesela bu şampuanların içerdiği kimyasal bileşenler buklelerin yapısını tahrip eder, saçı kırılgan hale getirir, elastikiyetini ve gücünü kaybettiği gibi saç renginde de kaybolmalar meydana gelebilir. 

Saç fışkırtan mucize karışım sayesinde saçlarınızın kırılgan, renk dokusunda kaybolmalar ve yavaş uzaması sorunları bu ev yapımı şampuan tarifi ile ortadan kalkacaktır. Bu etkili tarifimiz ile sorunsuz saçlar…

Elma sirkesi saç ve saç derisinin PH seviyesini düşürerek saçın güçlendirilmesine ve parlaklığının iyileştirilmesine yardımcı olur. Ayrıca kafa derisi enfeksiyonlarını ve kaşıntıyı düzenler.

Evde Şampuan Yapımı Etkili Tarifi

Malzemeler

  • 1 Yemek kaşığı kabartma Tozu
  • 1 Çay bardağı Su
  • Elma sirkesi

Hazırlama

Kabartma tozu ve suyu karıştırarak kökten uca doğru nemli saçlara uygulayınız. 5 dakika bekletip durulayınız. 

Elma sirkesini 1/4 oranında sulandırıp durulama yapınız. Elma sirkesini başınızı geriye doğru yaslayarak uygulayınız ve kendi halinde kuruması için bekleyiniz.

 

🦉Nasıl Buldun ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Şunlar da hoşuna gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir