İnci Tozu Maskesi Kullananlar Bu Kürleri Uyguluyor

Bu yazımız da, inci tozu maskesi kullananlar için derlediğimiz kürlerin yanı sıra, incinin geçmişten günümüze nasıl geldiğini ele alacağız. Gelgelelim, kozmetik sektörünün yanında ev kozmetiği olarak da inci tozu kullanılmaktadır. Aynı zamanda da, istiridyenin kendisini yabancı maddelerden koruma yöntemi oluşan bu inci takı ve aksesuar alanının olmazsa olmazı haline gelmiştir.

Üstelik, cilt bakım üzerine popüler olan incinin tozu, Çin ve Ayuverda tıbbında geçmiş senelerden günümüze kadar kullanılmaktadır. Hatta, kraliçe ve imparatoriçeler cildi güzelleştirmek adına cilt pudrası ve cilt maskesi olarak kullanmaktadırlar. Oysa, çin tıbbı inci tozunun gevşetici ve anti-inflamatuar etkisinin olduğunu bulmalarının yanında Ayuverda tıbbında da bazı zehirler için panzehir olarak kullanmışlardır. Üstelik, aşk iksiri de yapmışlardır. İnci tozu maskesi kullananlar, yoğun bir kullanım alanı sunan bu harika inci tanesinin içinde barındırdığı 30’dan fazla çeşit mineral ve bioaktif maddeler içermektedir. Bundan dolayı, pırıl pırıl cilde sahip olabilirsiniz.

Sadece, parlak bir cilde sahip olmanın yanında, cilt beyazlatma, cilt nemlendirme, hücre yenileme ve cilt temizleme özellikleri gibi de cildin bağışıklığını artırmaktadır. Fakat, bu etkilerden faydalanmak için % 100 inci tozu kullanmanız gerekmektedir. Haydi o zaman güzelleşelim.

İnci Tozunun İçeriği

inci-tozu-kullananlar-incinin-içeriğine-göz-atmalısınız

– Amino Asitler;
Üstelik, cilt hücrelerinin kolajen üretmesi için uyardığı gibi de, hücresel onarım ve hidrasyonu destekler. Sonuçta, cildi kirden ve dış etkenlerden korur.

– İz Mineraller;
Cildin sağlığını korumak adına, magnezyum ve potasyum dahil olmak üzere otuzdan fazla eser mineral içermektedir.

– Yüksek Kalsiyum;
Kalsiyum cildin yenilenmesini ve nemini desteklemektedir. Ayrıca, sebum ve hücre döngüsünü düzenlemeye yardımcı olur.

– Antioksidan;
İnci tozu vücudumuzda bulunan iki antioksidanı (GlutatyonSüperoksit Dismutaz SOD) Ayrıca, bu antioksidanlar hastalıklara karşı savaştığı gibi de ömrü uzatabilmektedir.

%100 doğal inci tozu yenilebilir. Üstelik, kahve, çay ve su gibi içeceklerle tüketebilirsiniz.

İnci Tozu Kullananlar Yararlanıyor

inci-tozu-kullananların-kazandığı-faydalar
 • Kolajen üretimini artırır.
 • Hasarlı hücrelerini onarır.
 • Tonunu aydınlatır ve lekeleri giderir.
 • İnce çizgileri kırışıklıkları giderir.
 • Gözenekleri azaltır. Ayrıca, daha pürüzsüz bir cilt sağlar.
 • Dişleri beyazlatır.
 • Yaşlanma karşıtıdır.
 • Tırnakları güçlendirir.

Tarihin Tozlu Sayfalarında İnci Tozu Kullananlar

imparatoriçe-wu-zetian-inci-tozu-kullananlar-arasında

– Wu Zetian;
Birden fazla erkek cariyeye sahip olduğu bilinen şehvetli imparatoriçe üstelik, genç ve enerjik yapısını inci tozuna borçludur.

imparatoriçe-dowager-inci-tozu-sayesinde-esnek-cilde-sahipti

– Dowager;
Anne sütü ve inci tozunu birlikte kullanmasından dolayı suda çözünür inci tozunu adeta bulan kişidir. Üstelik, vücudunun kalsiyum eksikliğini bu sayede gidermiştir. Ayrıca, cildin genç görünümünün yanında parlak ve esnek cilde sahip olmasını inci tozuna borçludur.

imparatoriçe-myeongseong-inci-tozunu-nasıl-kullandığı-bilinmemektedir

– Myeongseong;
Araştırmalar doğrultusunda inci tozundan faydalandığı bilinmektedir. Fakat, nasıl kullandığı bilinmemektedir.

inci-tozu-kullananlar-arasında-yer-alan-kleopatra

– Kleopatra;

Her lider gibi inci tozu maskesi kullananlar arasında da olmazsa olmazıdır. Ayrıca, güzeller güzeli Kleopatra deniz tuzu, kil maskesi, gül suyu, sürme, doğal yağlar, süt banyosu, sütlü ve ballı yüz maskesi, kına, altın ve inci tozu kullanarak hem güzelliğini korumuş, hem de güzelliğine güzellik katmasını sağlamıştır.

İnciyi güzellik ve aksesuar olarak kullanmasının yanında da sizlere bir hikayesini paylaşmak istedik;

Kleoparta ve Antonius’un bulunduğu yemek tarihin en pahalı sofrası olarak kabul edilmektedir. Aslında, bu sofranın pahalı olmasının sebebi aralarında geçen bir iddiadan dolayıdır. İlk olarak, Antonius sıradan bir sofra olduğunu ve yeterince pahalı
yani, 10 milyon sestertius harcanmamış demesiyle başlamıştır. Bunun üzerine, Kleopatra ikinci sofrayı emreder aslında, iddia başlamıştır. Kleopatra’nın önüne sirke dolu bir kupa gelir, herkesin gözleri önünde dünyanın en büyük inci küpelerinden olan küpesinin birini çıkarır ve sirke dolu kupaya atar. Üstelik, inci küpe eridiğinde sirkeyi
içer. Antonius büyük bir şaşkınlık içinde bakar ve gülümser böylelikle, 10 milyon sestertius bu sofrada harcanmıştır der. Bu sözler karşısında Kleopatra dayanamayıp ikinci küpesini de sirkeye atarken son anda Antonius engel olur.

Lakin, tarihin en pahalı sofralarında engellenen ikinci küpeye ne oldu?
Kleopatra’nın ölümünden sonra Roma’ya getirildi ve ikiye bölünerek Tanrıça Venüs heykelinin kulağına takılmıştır.

İnci Tozu Kullananlar Bu Maske Tarifleri Size Göre

– Genel Yüz Maskesi Tarifi;

 • 2 gr inci tozu
 • 2 çay kaşığı buğday unu veya pirinç kepeği
 • 3 çay kaşığı süt veya su

Tercihe göre bal veya nemlendirici yağ

İlk olarak, malzemeleri homojen bir karışım olana dek iyice karıştırınız. Son olarak, yüzünüzde 10dakika bekletip, ılık su ile durulayınız.

– Aydınlatıcı Maske Tarifi;

 • 2 gr inci tozu
 • 1 Yumurta Beyazı
 • 1/2 çay kaşığı bal

İlk olarak, yumurta akını iyice çırpınız sonra inci tozunu ve balı ekleyip iyice karıştırınız. Son olarak, cildinizde 15-20 dakika kadar bekletip, yüzünüzü durulayınız.

– Beyazlatıcı Maske Tarifi;

 • 1 Çay Kaşığı İnci Tozu
 • Gül Suyu

İlk olarak, inci tozu macun kıvamına gelene dek azar azar gül suyu ekleyiniz. Son olarak,  dairesel masajlar yaparak 15-20dk kadar bekletip, yıkayınız.

🦉Nasıl Buldun ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

Şunlar da hoşuna gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir