Su Diyeti Kolay ve Doğal Kilo Vermenin Anahtarıdır

Aslında, diyet yapmak vücut için her zaman istenen sonucu vermemektedir. Üstelik, kilo vermek stresli olduğu kadar da sabır gerektirmektedir. Sonuçta, yaşam tarzı ve beslenmedeki keskin bir değişiklik kaçınılmaz sorunlara yol açmaktadır. Lakin, yorucu egzersizlere ve en sevdiğiniz yiyeceklerden vazgeçmeye kıyasla en kolay diyet modeli su diyeti diyebiliriz. Özellikle, diğer diyet modelleri gibi katı kısıtlamalar olmadan ve zamanında uyulmasıyla ayda 3 ila 8kg zayıflayabilirsiniz.

Aslında, su diyetinin en önemli faydası kilo vermek değildir. Üstelik, zayıflamanın yanında bir çok hastalığı tedavi edebilmektedir. Bunlar, fibromiyalji, migren, reflü ve bağırsak rahatsızlıklarının tedavisinde de destekleyici bir rol oynamaktadır. Lakin, kilolardan ve bu rahatsızlıklardan kurtulmak için bol bol su içmeniz gerekmektedir. Fakat, her zaman dediğimiz gibi her şeyin azı karar çoğu zarar olduğunu unutmamak lazım. Çünkü, fazla su içmek su zehirlenmesi gibi bir sorununu ortaya çıkarabilmektedir. Gelgelelim, zayıflamak için günde kaç litre su içilmeli sorusunun cevabına sadece 2,5 ila 3lt su içmeniz gerekmektedir. Fakat, bunu sadece kilo problemleri olan insanların değil herkesin tüketmesi gereken bir ölçü olduğunu unutmayınız. Peki, su içerek zayıflama nasıl olmalıdır. İlk olarak, yemek yemeden önce açlık hissini azaltmak için su içiniz. Çünkü, şaşırtıcı gelebilir susuzluk hissetmek aç hissetmekle karıştırılır. Şunu da asla unutmayınız, özellikle susadığınız da su içiniz yani, zayıflamam lazım diyerek oturup bol bol su içmeyiniz.

Sonuç olarak, sevgili okuyucularımız kilo vermek ve sağlıklı yaşam adına su içiniz ve içiriniz efendim. Şimdi gelelim su diyeti ile kilo verenler arasında sizde yerinizi almak istiyorsanız. Öncelikle, bu yazımızı baştan sona okuyunuz ve kendinize şunu aşılayınız “Ben bunu başarabilirim” Haydi o zaman su diyeti nasıl yapılır öğrenelim.

sağlıklı-diyet-modeli-su-diyeti-nedir-ve-nasıl-yapılır

Neden Su Diyeti

– Çünkü insanın %70’i sudur. Su, tüm besinleri, eser elementleri ve oksijeni hücrelere aktarmaktadır.

Su eksikliği metabolizmada yavaşlamaya yol açmaktadır. Haliyle, bu da sağlık ve kilo problemlerini ortaya çıkarmaktadır.

– Suyun harika bir çözücü olmasından dolayı, kanı ve bağırsakları birikmiş toksinlerden temizlemektedir.

DİKKAT!
Diyabet(şeker hastalığı), hipotroidi, böbrek, karaciğer yetmezliği ve gut gibi sağlık problemi olan kişilerin 
özellikle oldukça düşük kalorili diyetleri kesinlikle yapmamalıdır.

Su Diyeti Kuralları

Bu kolay kurallar sayesinde, fazla kilolarınızdan kurtulmak için ilk adımı atmış olacaksınız. Özellikle, kilo problemi ortadan kalktığında su içmeye devam ediniz. Böylelikle, aşırı kiloya yol açan sindirim sürecini normalleştireceksiniz.

– Güne aç karnına su içerek başlayınız. Özellikle, yudum, yudum içmeye özen gösteriniz. Bu sayede, sindirim sisteminin tüm hücrelerini nemle doldurduğu gibi de, atık ürünlerin vücuttan daha verimli bir şekilde atılmasına yardımcı olacaktır. İsterseniz, limon suyu damlatabilirsiniz.

– Hücrelerin aktif olarak besinleri emmesine yardımcı olmak adına kahvaltıdan yarım saat sonra su içiniz. Asla, kahvaltı sırasında veya hemen sonrasın da su içmeyiniz.

– Hızlı ve doğal sindirim için öğle yemeğinden bir saat önce su içmelisiniz. Ve yine, öğle yemeği öncesi veya hemen sonrası su içmeyiniz.

– Öğle yemeğinden 2,5 saat sonra bir bardak daha su içmelisiniz. Daha sonra, akşam yemeğinden önce gerektiği kadar su içebilirsiniz. Fakat, akşam yemeğinde ve hemen sonrasın da su içmemelisiniz.

– Aslında, su ile zayıflama diyet modelinde her su diyete uygun değildir. Etkisi için, kaliteli ve temiz içme suyu kullanmalısınız.

Su Diyeti Yaparken Ne Kadar Su İçmeliyim

su-diyetini-yaparken-ne-kadar-su-içmeliyim

Kilonuzu 0,033 ile çarparak yani 75 x 0,033 = 2,475 yani 2,5LT su tüketmesi gerekmektedir.

Uzmanların yapmış olduğu araştırmaya göre aç karnına içilen bir bardak su metabolizmanızın %24 oranında daha hızlı çalışmasını sağlamaktadır.

Zayıflamak İçin Nasıl Su İçilmeli

  • Soğuk su kalori yakmanıza yardımcı olur. Çünkü, soğuk suyu vücudunuz beden ısısına getirmek için enerji sarf etmektedir.

  • Sıcak su içmek sindirim sorunlarına yardımcı olmaktadır. Yani, kabızlık sorunu çözmektedir.

  • Yemeklerden 15 dakika önce içilen sıcak su iştahınızı kesmektedir. Haliyle, daha az yemek yemenizi sağlamaktadır. Bu saye de az kalori almanızı sağlamış olmaktadır.

🦉Nasıl Buldun ?
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Şunlar da hoşuna gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir