Akşamdan Kalma Sen Ayık Ol Bunları Dene Dipçik Gibi Ol

Abiii dün gece çok fena dağıtmışım ya bir sarhoş olmuşum….Ahhh kafam….Ahhh midem… Dün bizimkilerle bir içtik bir içtik zerre bir şey olmadı birde sen onları görsen hala kendilerine gelemediler bana bak dipçik gibi duruyorum….ve baş ağrıları, mide ağrıları v.s gibi akşamdan kalma durumları alır başını gider… 

Akşamdan kalan erkek yada kadın iş veya ev ortamındaki görüntüleri, hareketleri çok eğlenceleri oluyor. Hani o sarhoşvari durumları işte… Bunları görünce veya yaşayınca, insan neden kendine bunu yapar diye düşünmeden alıkoyamıyor. Ne demiş atalarımız azı karar, çoğu zarar. Kısacası herşey dozunda güzel be…. Bazen cozutmamak lazım. 

Gece bana bir şey olmaz diyip çok fazla alkol tüketen arkadaşım ne o kafanda ki buz torbası mı? O koku da ne parfümün kafeinli mi? Bırak şu buz torbasını, kahveyi… Ben anlatacağım sana, bu arada mide durumları nasıl, hangisi bööö diye ses çıkartmayacaksa bu anlatacağımız yöntemlerden birini yada hepsini dene… Hepsi mi dedin? Bunları karıştırınca bir şey olmaz ya, hani dün gece alkolleri karışık karışık içerken bana bir şey olmaz diyordun… 🙂

Patron : Bir daha iş yerinde eğlence yapmamak lazım.

Personel : Kafaaaam güzel… dünya güzel… yarın sabah işe gelmekle uğraşmayıp şuraya kıvrılsam…

Akşamdan Kalma İlacı Doğal Yöntemlerle

Muz midenin aşırı asitlilik durumunu düzenler. İçeriğinde ki potasyum kan damarlarını rahatlatır, bulantıyı hafifletir ve kusmayı önlemeye yardımcı olur. Serotini artırarak baş ağrıları ile başa çıkmaya yardımcı olacak triptofan içermektedir.

  • Yarım olgunlaşmış muz
  • 1 Su bardağı sıcak su
Muzun yarısını yedikten sonra diğer yarısını çok ince dilimler halinde kesin. Bir bardağın içine muzları ekleyip üzerine sıcak suyu dökün 10 dakika bekletin. Ve afiyetle tüketin.

Bal soğuk algınlığının başa çıkmaya yardımcı olduğu gibi hazırlayacağınız bu kombinasyon sayesinde akşamdan kalma hallerinde ki mide ağrılarını azaltır, bağışıklık sistemini düzenler ve vereceği enerji sayesinde dipçik gibi olursunuz.

  • 1 Yemek kaşığı bal
  • 1 Yemek kaşığı limon suyu
  • Yarım su bardağı ılık su
Tüm malzemeleri iyice karıştırıp sabah mahmurluğu üzerinizdeyken tüketin. Gece çok kaçırmışsanız 3 saatte bir tekrarlayınız.

Nane iltihap önleyici özelliğe ve sindirim sistemin üzerinde faydalı etkiye sahip harika bir bitkidir. Bu gibi durumlarda mideyi rahatlatır, gaz oluşumunu azaltır, mide ekşimesi ve mide bulantısını hafifletir. Ayrıca bu bitki bağırsakları gevşetmesinden dolayı toksinlerin vücuttan daha çabuk atılmasına yardımcı olur.

  • 1 Yemek kaşığı ince doğranmış taze nane
  • 1 Su bardağı sıcak su
1 su bardağı sıcak su içinde naneyi 15 dakika bekleterek demleyin. Günde 3 defa tüketiniz.

Limon tabiri caizse müshil etkisi sağlamasından dolayı vücuttan toksinlerin daha çabuk atılmasını sağlayarak akşamdan kalan biri durumlarının olmazsa olmazıdır.

  • 1 Adet limon
  • 1 Su bardağı ılık su
Malzemeleri iyice karıştırarak yemeklerden 30 dakika önce tüketiniz.

Ayık Ol

Bu belirttiğimiz araçlar akşamdan kalma durumlarınıza başa çıkmanıza yardımcı olacak. Fakat başta da belirttiğimiz gibi sağlığıynıza zarar vermemek adına alkol kullanmayınız yada biraz ılımlı tüketiniz.

Blogaraj

Bizi takip edin ve yorum yapmayı ihmal etmezseniz seviniriz.

🦉Nasıl Buldun ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Şunlar da hoşuna gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir