Ev Yapımı Yüz Kremi Yüzdeki Kusurlar Kusura Bakmasın

Cildinin genç bir görünüme sahip nemli, sağlıklı, pırıl pırıl cilt kısaca mükemmel gözükmesini kim istemez ki ? Ev yapımı yüz kremi ile bu saydıklarımı hatta fazlasına sahip olabilirsiniz. Ama zaten benim öyle diyen sen şimdiden bu koruma kalkanını göz ardı etme deriz.

Dedik ya sadece bu faydaları yok daha fazlası var, mesela kırışıklıklar, yaşlılık lekeleri, koyu lekeler, güneş lekeleri, yara izleri, sivilce izleri ve düzensiz cilt tonlarını önlediği gibi tenin renk korumasını sağlayacak olan bu krem ile başlıkta belirttiğimiz gibi kusurlar artık kusura bakmasın. Bazı kremler göz altına kullanılamaz ama şunu söyleyebilirim ki bu kremi de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bitkisel yağların cilt için fayda sağlayan kısımlarını derledik topladık, diğer faydalarını saymakla bitmez zaten. Aktarlarda rahatlıkla bulunabileceğin ürünler olup yada internet üzerinden de satın alabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken kısım organik ürünler kullanmak ve belirttiğimiz ölçülerde hazırlamanız gerekmektedir.

Bitkisel yağların tek başına dahi cilt üzerinde yararları varken, eşsiz verilen bu tarifle harmanlandığında harika bir cilde sahip olacaksınız.


Genellikle kuru cildi gidermek ve cildin doğal yağlarını korumak için kullanılır. Shea yağı, cildin doğal kollajen üretimine yardımcı olur ve kurumayı önlemek için cildi koruyan ve besleyen oleik, stearik, palmitik ve linolenik asitleri içerir.

Oleik, linoleik ve palmitoleik asitler gibi esansiyel yağ asitlerinin, mükemmel dengesini içeren makademya fındık yağı cilde faydalarından biri nemlendirici özelliğe sahip olmasıdır. Bu yağ asitleri cildi besler, kuru pullarla mücadele etmeye ve nemi hapsetmeye yardımcı olur.

Sivilce ve sivilce izlerini, egzama, sedef hastalığı, ayak tırnağı mantarları, çatlak izleri, yaşlılık lekeleri, cilt döküntüleri, dermatit ve yaşlanma karşıtı etkilere karşı iyi bir cilt ürünü yapımında kullanılan Tamanu Yağı çok çeşitli doğal tedavileri kapsar.

Cildiniz , saçlarınız ve sağlığınız için benzersiz faydaları olan yağ asitleri, vitaminler, mineraller ve antioksidanlarla doludur. Kabak Çekirdeği Yağı
Çinko, potasyum ve magnezyum da cilt iyileştirmeleri sağlar ve akne ve yağlı cildin tedavisinde kullanılır..

Kuru ciltler için idealdir . Çünkü Neem Yağı E vitamini ve sağlıklı zengin yağ asitlerini içerir,  kuru çatlamış cilde nüfuz ettiği gibi, ayrıca cilt dokusunu yumuşatarak nemi hapseder. Kırışıklıklar ile savaşır.

Egzama, rosacea ve hatta akne gibi enflamatuar cilt rahatsızlıkları için faydalıdır. Bu azimli “süper meyve”, ciltte hasara neden olan serbest radikallerden koruyan antioksidanlar bakımından zengindir. Ayrıca Deniz Topalak Yağı esnekliği artırabilir ve kuruluğa karşı koruyabilmekte ve meme elastikiyetini korumak için kullanılması tavsiye edildiği gibi göğüs büyütmede yardımcıdır.

Göğüs maskesi yapımı ile ilgili yazımıza göz atınız.

DİKKAT!

Bitkisel yağlarda ölçü çok önemli.

Yağ asitleri bakımından zengindir ve cildi nemlendirmek için mükemmeldir. E vitaminin yanı sıra , Avakado Yağı potasyum , lesitin ve cildi besleyen ve nemlendiren diğer birçok besin içerir. Sedef, egzama, sivilce, yaralar, güneş yanıklarını ve yaşlanma belirtilerini azaltır.

Cilde iyi gelir ve kırışıklıklardan korur. Havuç Tohumu Yağı , yeni hücre ve dokuların büyümesini uyarır. Yaraları, kangreni , sedef hastalığını , ülserleri, döküntüleri, ve diğer bu gibi sorunları tedavi etmede son derece etkilidir .

Cilt tonunu gidermede yardımcı olan ve kırışıklıkların görünümünü azaltırken koyu renkli lekeleri solmaya yardımcı olan kanıtlanmış yaşlanma karşıtı A Vitamini içerir. Aynı zamanda kuru, pürüzlü bir tende pürüzsüzlük sağlar. Yara izlerinin ve çatlak izlerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Yağ asitleri, cilt zarlarımızın sağlıklı ve güçlü kalmasına yardımcı olur, hücre yenilenmesini uyarır ve cildi parlak ve nemli tutar. Kuşburnu Çekirdeği Yağı, Alfa ( α) Linolenik Asit (ALA), Gama (γ) Linolenik Asit (GLA), Omega 3 ve Omega 6 olmak üzere güçlü yağ asitlerini içerir.

Yüzünüzü Distile Su kullanarak yıkamak cilt durumunuzu iyileştirir. Musluk suyunda bulunan klor, cildinizden nemi çıkararak cildinizin esnekliğini kaybeder. 

Ev Yapımı Yüz Kremi Nasıl Yapılır?

Malzemeler

Ev Yapımı Yüz Kremi Hazırlama

🦉Nasıl Buldun ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Şunlar da hoşuna gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir