Altın Süt Mucize Sunuyor Gençliğin İksirini Denemelisiniz!

Hindistan ve Uzak Doğu’dan günümüze kadar gelen altın süt. Gençliği ve sağlığı korumayı vaad etmektedir. Bununla kalmayarak, daha nice mucizeler yaratan bu içeceği hintliler yoga yapmadan önce tüketmektedirler. Üstelik, Ayurveda veya Ayurvedik tıp’a göre de çeşitli hastalıklara şifa olacak nitelik de bir içecek olarak kabul edilmiştir.

Özellikle, zerdeçal doğal antibiyotik niteliğindedir. Kimyasal bileşiminden dolayı da, bitkinin kökü anti-enflamatuar, antimikrobiyal, dezenfektan, dekonjestan, analjezik ve onarıcı etkilere de sahiptir. Bu eşsiz özelliklerin sütle birlikte tüketildiğinde etkileri önemli derecede artmaktadır. Haliyle de, saymakla bitmeyen faydalar sağlamaktadır. Mesela, adet öncesi sendromum tezahürlerini düzeltmeye yardımcı olmaktadır. Haliyle de, adet ağrısını önemli ölçüde azaltan etkili bir içecektir.

Aslında, altın sütü zerdeçal ve sütün karışımı ile elde ediyorsunuz. Fakat, zerdeçallı süt içmiş olacağınızı unutmayınız. Lakin bunun da, çok etkisini olmayacağını söyleyebiliriz. Fakat, hint usulü tarifle hazırlanan altınsüt size mucizeler yaratacağından emin olabilirsiniz.

Altın Sütün Faydaları

✔ Kemikleri güçlendirmesi,

✔ Romatizmanın önlenmesi,

✔ Kan, bağırsak ve karaciğeri temizlemesi,

✔ Bağırsakta patojenlerin üreme sürecinin baskılanması ve normal mikrofloranın normalleştirilmesi,

✔ Vücudun çeşitli enfeksiyonlara karşı direnç sağlaması,

✔ Kan basıncının stabilizasyonu,

✔ Cilt sorunlarını gidermesi,

✔ Alzheimer hastalığının semptomlarının hafifletilmesi, hastalık ilerlemesi sürecinde önemli bir yavaşlama,

✔ Soğuk algınlığı semptomlarının etkili bir şekilde ortadan kaldırılması, akut solunum yolu viral enfeksiyonları, akut solunum yolu enfeksiyonları,

✔ Öksürük tedavisi,

✔ İshalin ortadan kaldırılması, sindirim sürecinin iyileştirilmesi, sindirim sisteminin işleyişinde çeşitli bozuklukların tedavisi,

✔ İyi huylu ve kötü huylu tümörlerin gelişiminin önlenmesi,

✔ Uykusuzluğun ortadan kaldırılması, sinir gerginliği, duygusal durumun stabilizasyonu,

Gibi harika iyileştirici etkilere sahip olan bu mucize içecek. Haliyle, daha yukarı da belirttiğimiz gibi altın sütün faydaları sayısız yararlar sağladığını zamanla sizde göreceksiniz.

Altın Süt Yapımı Geleneksel Hint Tarifi

Hint usulü zerdeçallı süt veya zerdeçallı altın süt tarifi olmazsa olmazı ve diğer altın süt tariflerine göre eşsiz olmasının nedeni zerdeçal macunu olmasıdır. Özellikle, bu tarifi aşağıdaki yönergeler doğrultusunda hazırlamanızı şiddetle öneririz.

– Malzemeler;

50 gram toz zerdeçal
Yarım çay kaşığı karabiber
Yarım su bardağı su

– Hazırlanışı;

İlk olarak, tüm malzemeleri karıştırıp, kısık ateşte macun kıvamına gelene kadar karıştırınız. Son olarak, hazırlanan macunu bir cam kaba koyarak üzeri kapalı şekilde soğumaya bırakınız.

UNUTMAYINIZ!

Zerdeçal macununu sadece 30 gün kullanabilirsiniz. 

Geldik en önemli kısıma. Özellikle, sütü altına dönüştürme zamanına. 

Malzemeler

1 Su bardağı süt bu süt inek, keçi, soya veya badem sütü olabilir. Eğer dokunuyorsa yağsız süt
1 Çay kaşığı zeytinyağı
1 Çay kaşığı zerdeçal macunu

Hazırlanışı

İlk olarak, tüm malzemeleri ekleyerek sürekli karıştırarak kaynatalım. Özellikle, zerdeçalın etkisini artırmak için isteğe bağlı 1 çay kaşığı bal ekleyerek tüketebilirsiniz.

Altın Süt Ne Zaman İçilir ?

Özellikle, sabah ve akşam olmak üzere her gün içmelisiniz. Üstelik, geceleri uyumadan önce içilirse etkisini daha iyi göstermektedir. Fakat, altin sut tüketmeden önce aşağıdaki durumlardan muzdaripseniz bir danışana sorarak tüketebilirsiniz.

Zerdeçal kanı inceltmeye yardımcı olduğundan, kan şekeri veya kan inceltici benzer bir özelliğe sahip herhangi bir ilaç kullanıyorsanız, 
Gastrit veya mide ülseriniz rahatsızlığınız varsa,
Safra taşı tedavi sürecinde iseniz,
Hamilelik (özellikle ilk üç aylık dönemde) ve emzirme gibi durumlarda bu sütü kullanmamanızı öneririz yada doktorunuza danışarak tüketebilirsiniz.

🦉Nasıl Buldun ?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
1

Şunlar da hoşuna gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir