Selülit Nasıl Geçer ? Bıktım Portakal Kabuğu Görünümünden Diyenler!

Yaz aylarına girmeden önce bazıları için akla düşen, bazıları içinde mevsim gözetmeksizin hep kontrol altındadır. Hemen, google açılır ve yazılır selülit nasıl geçer ? sorusunun cevapları aranır. Selülit, yağ hücrelerinde lokal bir artış yani yağ dokusundan mikro dolaşımın ihlali sonucu oluşmaktadır. Başka bir deyişle, Bu hücreler atık ürünleri atmayı bırakırlar yağ biriktirmeye başlar ve hücreler yağlanır. Peki selülit nedir ? Kısmına baktığımız da, bu yağlar aşırı büyümüş bağ dokusu tarafından daraltılarak tüberküllerle dışarı doğru şişmeye başlar. İşte buna da, selülitler denir. Böylelikle, nam-ı diğer adıyla portakal kabuğu görünümü ortaya çıkar.
Çoğunlukla, kalça, baldır ve karın bölgelerinde kendini göstermektedir. Bunların yanı sıra da, omuz ve boyunda da kendini gösterebilmektedir. Selülit, ergenlik döneminde kendini göstermeye başlamaktadır. İhmallerden dolayı da, iyice ilerleyerek yaşın ilermesiyle birlikte selülit tedavisi daha zor hale gelmektedir. Bundan dolayı, harika bir görünüme sahip olmak adına önceden müdahele etmek önemlidir. Yıllarca taşıyanlar içinde geçen bir durumda yok. Artık, günümüz teknolojisinin çok ilerlemisinden dolayı etkili çok iyi yöntemler var. Mesela, g5 masajı nedir ? diye aratıp araştırabilirsiniz.
Yada sizler için derlediğimiz yöntemleri deneyebilirsiniz. Özellikle, 1 hafta da selülit nasıl gider gibi bir iddiamız olmasa da azalacağını söyleyebiliriz. Hadi soyalım şu portakalın kabuğunu.

selülit-nasıl-geçer-daha-doğrusu-bu-portakal-kabuğu-görünüm-nasıl-geçer

Selülit Nasıl Geçer ? Vakum ve Bitkisel Yağların Önemi

Sorunlu bölgelere vakum masajı yapmalısınız. Hem gözenekleri açmaya hem de sıkılaştırmak adına bu etkili bir yöntemdir. Selülit nasıl geçer sorusunun cevabı bu etkili yöntem de yer almaktadır. Vakum için satılan küçük vakum masajı yada kupa yöntemini uygulayabilirsiniz. Bu işlem sonrası, selülit için bitkisel çözüm kürüne geçebilirsiniz.

selülit-için-bitkisel-yağlar

! Burada belirtilen yağların ışığa karşı duyarlı olmasından dolayı geceleri kullanınız. Mümkünse uygulayıp uyuyabilirsiniz.

! Gebelik ve emzirme dönemimde kullanmayınız.

1 Çay Bardağı Hindistan Cevizi Yağı
Özellikle, hücrelerdeki yağ birikintilerini kırar. Böylelikle, cildi besler daha yumuşak, pürüzsüz ve genç görünmesini sağlar. Ayrıca, doğal bir sıkılaştırıcı bileşik gibi davranır. Bunun nedeni cildinizdeki elastin ve kolajeni uyarabilme yeteneğidir.

5 Damla Limon Yağı
İçeriğinde, kolajen üretimini teşvik eden C vitamini mevcuttur. Üstelik, C vitamini cildinizin altındaki bağ dokusunun dağılımını güçlendirir ve böylece yağ hücrelerinin ağırlığının artmasını önler.

5 Damla Nane Yağı
Özellikle, kan dolaşımını artırır. Buradaki yağlarla karışımında selülitli bölgeler ile savaşan ajan niteliğindedir.

5 Damla Greyfurt Yağı
Özellikle, vücutta bulunan toksinlerin atılmasına ve selülitlerin parçalanmasına yardımcı olur.

Tüm yağları tahta bir kaşık ile karıştırıp. 10 dakika kadar dinlemeye bırakınız. Sorunlu bölgelerinize masaj yaparak uygulayınız. Vakumun etkisi ile açılmış gözeneklerinizden bu karışım nüfus ederek etkisini gösterecektir. Sadece çaba ve zamanla sonucu göreceksiniz.

🦉Nasıl Buldun ?
+1
1
+1
4
+1
1
+1
0
+1
2
+1
0
+1
0

Şunlar da hoşuna gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir