Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer ? Doğal Etkili Yöntemler

Hanımların dikkatine 2022’nin ilk yazısı ve 2021’nin en çok aranan sorusunun cevabına bizler de el atalım dedik. Özellikle, yaz aylarının en çok çekinilen durumu ve haliyle, aklınız da o soru koltuk altı kararması nasıl geçer ? Aslında, nasıl geçerden ziyade neden olur veya neden benim başıma geldi gibi sorular sormalı insan. Eğer, hormonal yada başka bir rahatsızlıktan dolayı oluşmadıysa. 

Gelgelelim, koltuk altı bölgesindeki cilt çok hassastır ve aynı göz kapağımız gibi narindir. Lakin, o narin yapıya dikkat etmeyip üşengeçlik sonucu jilet temizliği, mis gibi koksun diyerek, kokmalı da zaten ama yanlış seçim olan kozmetikler durumu bu hale getirmektedir.  

Ne de olsa, koltuk altı görünmeyen bir yer hem ne olacak ki derken kazakların altında sorun olmuyordur. Yaz aylarına doğru içine girilecek mayolar, bikiniler ve elbiseler ortaya çıktığı zaman ta taaam karşınız da kol altı kararması. Sonra da o soru ortaya çıkar koltuk altı kararması nasıl geçer. Tamam tamam, yüzünüzü düşürmeyin hemen. Dikkat dikkat hanımların dikkatine koltuk altı açıcınız ayağınıza kadar geldi. O zaman, haydi koltuk altı beyazlatma evde nasıl yapılır?

Koltuk Altı Kararması Neden Olur ?

koltuk-altı-kararması-neden-olur-ve-etkili-yöntemler

Alkol bazlı deodorantlar;
Sadece cilt tahrişi ile kalmaz, aynı zamanda cildi zaman içinde koyulaştırmaktadır. Bundan dolayı, alkolsüz hassas ciltler için deodorantları tercih etmelisiniz.

Jilet;
Bölgeyi jiletle tıraş etmek cildin tahrişine ve koyulaşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle, istenmeyen tüyleri balmumu ile çıkarmak daha sağlıklı olacaktır.

Sentetik kumaşlar;
Hava almayan naylon ve sentetik kumaşlardan yapılmış kıyafetleri kullanmayınız. Sadece, pamuklu kıyafetler ve iç çamaşırı giymek cildinizin hava almasını sağlar.

Dar giysiler;
Rahat ve bol giysiler cildinizin haliyle koltuk altı bölgenizin iyi havalandırmasını sağlamaktadır. Çünkü, kıyafetlerinizin sıkı ve dar olması, tahrişe neden olmaktadır.

Sigara kullanımı;
Nikotin melanositlerin normalden daha fazla melanin üretmesine neden olmaktadır. Haliyle bu durum da, diş etlerinin ve koltuk altının kararması gibi sorunlar ortaya çıkarır.  Sigara sadece bunlarla da kalmaz adamın içini karartır. O halde, sigarayı bırak hayatı bırakma.

Aşırı terleme;
Koltukaltı kararması problemininin bir diğer yaygın nedeni de aşırı terleme ve bu bölgenin havalandırılmamasından dolayı olmaktadır. Lakin, bu problemin varsa çok dar ve sentetik kıyafetler giymekten kaçınmalısınız. Üstelik, bu konu hakkında ki ilgili yazımıza da göz atabilirsiniz.  Aşırı terleme neden olur ve çözümleri

Koltuk Altı Kararması İçin Etkili Yöntemler

koltuk-altı-kararması-sorununu-bu-yöntemlerle-çözebilirsiniz

Soda ve Nohut Unu;
Aynı zamanda, ölü cilt hücreleri de kararmalara neden olmaktadır. Bundan dolayı, ölü cilt hücrelerinden kurtulmak  için bu etkili yöntem ile ovalama yapabilirsiniz. Hazırlamak için, nohut unu , sodayı ve biraz yoğurdu karıştırıp ovalayanız. Ovamalak demişken, Cilt sorunlarını ovala ve kurtul adlı yazımıza göz atınız.

Patates;
Koltuk altı kararmasına çözüm niteliğinde olan ve tabiri caize doğal bir çamaşır suyudur. Bundan dolayı, patates suyu hazırlamalı ve temiz cilde 20-25 dakika uygulamalısınız. Özellikle, en iyi etki ve sonuç için günlük patates suyu kullanmalısınız.

Hindistan Cevizi Yağı;
Koltuk altı derisini açmak ve ter kokusunu azaltmak için harika bir üründür. Özellikle, hindistan cevizi yağını duş aldıktan sonra kullanmalısınız.

Aktif Kömür ve Bal;
En hızlı koltuk altı beyazlatma yöntemi arasında yer alan kömür, mükemmel ağartıcı özelliğe sahiptir. Bal ise, cildi besinlerle doyuran ve yenilenmeyi hızlandıran harika bir nimettir. Bu ikilinin etkisinden faydalanmak için, iki tablet kömürü toz haline getiriniz ve 1 çay kaşığı bal ekleyiniz. Son olarak, karışımı koyulaşmış bölgeye uygulayınız, üç dakika bekletiniz, durulayınız ve nemlendiriniz.

Deniz Topalak Yağı;
Koltuk altı kararması için etkili olan bu mucizevi yağ çilleri ve pigmentasyonu etkili bir şekilde aydınlatmaktadır. Sadece, günde iki defa yağı uygulayarak 15 dakika bekletiniz ve durulayınız.

Sağlıcakla Kalın!..

Bizi takip edin ve yorum yapmayı ihmal etmezseniz seviniriz.

BLOGARAJ

🦉Nasıl Buldun ?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0

Şunlar da hoşuna gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir