Doğal Güzellik Sırları Farklı Ülkelerdeki Kadınların Tüyoları

Her ülkenin, nesilden nesile aktarılan gençliği ve güzelliği korumak adına kullandıkları yöntemler ve doğal güzellik sırları vardır. Her ülke çoğunluk olarak kendi topraklarında yetişen üründen faydalanmakta ve bu ürünler ile çeşitli kürler yapmaktadırlar.

Bir kaç ülkenin kullanmış olduğu doğal ve etkili yöntemlere göz atalım. 

Göz atmadan önce Tatar asıllı Rus model Irina Shayk güzellik sırları sabah kalktığında bol buz küpü dolu su ile yüzünü yıkaması ve gece yatmadan öncede 10 dakika kadar buz küpünü cildinde gezdiriyormuş Peki makyajsız no makeup olmasının sırrı bu olabilir mi? 

Allah vergisi mi? 

Sarılın buz küplerine denemekten zarar çıkmaz.

Doğal Güzellik Sırları İle Avustralya

Avustralyalı kadınlar şampuanlarına bir kaç damla çay ağacı yağı ekleyerek, kepekten, kaşıntıdan ve pullanmadan kurtulmak için bu etkili yöntemi kullanmaktadırlar. Nicole Kidman bu yöntemi kullanıyor mu acaba?

Brezilya'lı Kadınlar

Brezilya‘da selülitle savaşmanın kanıtlanmış bir yolu sıradan kumdur. Tabi ki her kum değil deniz kumundan bahsediyoruz. Islak kumu alın ve sorunlu bölgelere hafifçe masaj yapın. Böylelikle kan dolaşımını iyileştirir ve cildi pürüzsüzleştirmiş olursunuz.

Peki Bulgaristan'lı Kadınlar Neler Yapıyor ?

Isparta‘lı kadınlarımız yapıyor mu acaba ? Bulgaristan’lı kadınların olmazsa olmazı tabi ki gül. Gül suyu ile cildi temizlemektedirler. Gül suyu olmasa bile gül yapraklarından çay gibi demleme yaparak bu suyu kullanmaktadırlar. Tabi ki gül yağını da ihmal etmiyorlar.

Coronavirüs Başkenti Çin

Kırışıklar ile mücadele ve cilt temizliği adına mutfaklarından hiç eksik etmedikleri pirinç ve bundan elde edilen pirinç suyu Çin’li kadınların güzellik adına en önemli silahı.

Güneşe Selam Surya Namaskar Hindistan

Hindistan‘ın güzellik sırları saymakla bitmez. Güneşe selam bu etkili yoga veya egzersiz metobolizmayı hızlandırması gibi etkilere sahip. Bu etkili ritim sadece bayanlara özel değil erkekleri de ilgilendiriyor deneyin derim… 

Vikingler İskandinav Ülkeleri

Çoook yemişim, çoook kaçırmışım hanım oradan bir soda verir misin ? Ya İskandinav Ülkelerindeki kadınlar ise… cilt temizliği için maden suyu kullanmaktadırlar . ve doğrudan güneş ışığından durmaktan kaçınırlar.

Doğal Güzellik Sırları İle Japonya

Geyşaların harman olduğu, beyaz tenli adeta porselen tabağı gibi görünüme sahip olmalarının tek nedeni güneşten kaçınmak hatta şemsiye kullanmaktan geçiyor. Bir basit şemsiye nelere kadir mi acaba? Japon kadınlarının gençlik ve güzellik sırlarından bir tanesi de iyotça zengin besinlerden geçiyor. Valla bizim Türkiye‘de stres ve gerginlik almış başını gidiyor haliyle de herkes tansiyon hastası güzelleşeyim derken iyotu temkinli kullanmak gerekir. 

Doğal Güzellik Sırları İle Kolombiya'lı Kadınlar

Latin Amerika‘nın güzellik tariflerinde kullanılan en popüler meyve olan Avokado saç ve cilt üzerine çeşit, çeşit maskelerini kullanmaktadırlar. Shakira bunun kanıtı olabilir.

Bonus saç için kullandıkları tarif 1 adet avokado, 1 adet muz iyice ezerek püre yapıp içine 1 çorba kaşığı zeytinyağı ekleyiniz. İyice karıştırıp saçınıza uygulayıp 30 dakika bekletiniz.

Doğal Güzellik Sırları İle Kosta Rika

Neredeyse Dünya’nın en mutlu ülkesinden biri olan Kosta Rika‘nın sanırım güzellik sırrı burada yatıyor olabilir mi acaba ? Sırları tabi ki portakal suyu cilt temizliği ve nemlendirmesi adına bu vitamin deposu meyve suyunu kullanmaktadırlar.

Doğal Güzellik Sırları İle Meksika

Çay kaşığı ile kirpik kıvırma fikrini ilk kimin bulduğu bilinmemektedir. Fakat Meksika’lı kadınların hiç vazgeçmediği bir yöntem arasında yer almaktadır. 

Kleopatra Denince Akla Tabi ki Mısır Gelir

Suyla dolu bir küvete 2 litre kadar ılık süt ve 100 gram kadar bal ekleyiniz 15-20 dakika kadar bekleyip çıktıktan sonra Antik Mısır Kraliçesi Kleopatra gibi güzelliğe sahip olunur mu ? Denemekten zarar çıkmaz çünkü cilt daha yumuşak ve elastik hale gelecektir.

Kapı Komşumuz Yunanistan

Yunanlı kadınların güzellik sırrı zeytinyağından geçmektedir. Cilt ve saç üzerine son derece etkili bir üründür. Denemelisiniz.

🦉Nasıl Buldun ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Şunlar da hoşuna gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir