Kabızlık ilacı Büyük Tuvaletimi Yapamıyorum Diyen Denemeli!

Etkili ve doğal karışım olan kabızlık ilacı ile bağırsağınız sağlıklı çalışmasına yardımcı olacağı gibi, ikinci beynimiz olan bağırsağı zor duruma düşürmemiş olacaksınız. 

Vücudumuzda ki en büyük organın bağırsak olduğunu biliyor muydunuz? Bir bağırsak 4 metre uzunluğa ulaşabilmektedir. Uzmanlara göre basit bir formül ile hesaplamayı yapmışlar, bir insanın boyunu 2,50 ile çarpın işte o kişinin vücudunda bulunan bağırsak uzunluğunu bulmuş olursunuz. Düşünsenize yeni doğan bir bebek kendi boyutunun hatta 7-8 kat civarı uzunlukta bağırsağa sahip olmaktadır. 

Haklısınız mucize doktor kısmını geçelim ve kabızlık ilacı doktorun reçete ettiği yada reçetesiz direk eczaneden alınan bir ilaçtan bahsetmiyoruz tabi ki doğal çözüm, yani alternatif tıp sayesinde bu durumdan yani kakamı yapamıyorum diye inim inim sızlayan sen bu yöntemleri dene bize de hangi yöntemin etkili olduğunu bir yorum atmayı ihmal etmezsen seviniriz.

Kabızlık ne kadar uzun sürerse, kan dolaşımına o kadar çok toksik madde girer, bu durumdan birkaç gün sonra vücut “SOS” sinyalleri vermeye başlar ve kişi zehirlenme belirtileri hisseder.  Bu belirtiler mide bulantısı, genel halsizlik, baş ağrısı gibi…

Tembel Bağırsağın Belirtileri;

 • Tokluk hissi
 • Şişkinlik
 • Karın bölgesinden ağırlık
 • Ağız kokusu
 • İştahsızlık
 • Ağız kuruluğu
 • Cilt kuruluğu
 • Kırılgan tırnak ve saçlar
 • Uyuşukluk
 • Kabızlık

Kabızlık ilacı Geleneksel Yöntemler

 1. Havuç suyu; Çocuklar için sağlıklı bir yöntemdir.
 2. Keten tohumu infüzyonu; Keten tohumunun üzerine kaynamış su dökün ve sekiz saat bekletin. Sonra infüzyona haşlanmış kuru üzüm, rendelenmiş havuç ve bal ekleyin. Sabahları aç karnına tüketin.
 3. Aloe vera ve bal infüzyonu; Birkaç aloe yaprağı alın, içindeki jeli hafif benmari usulü eritilmiş balla karıştırın. Bu karışımı sabahları aç karnına tüketin.
 4. Ballı irmik lapası; Suda kaynatılan irmiği, balla karışıtırıp. Sabahları aç karnına tüketin. Bu lapa midedeki çatlakları iyileştirmeye, sindirimi ve gastrointestinal sistemin çalışmasını iyileştirmeye yardımcı olacaktır.

Uzun süre uyarıcı müshil kullanırsanız, bağırsaklarınızın müshil ilaçlar olmadan normal bir şekilde dışkılamakta zorlanırsınız.

Kabızlık ilacı Yani Kabızlık için ilaç Gibi Etki Gösterecek Bonus Karışım

Belirttiğimiz karışımı kullanmadan önce isterseniz bir bilene danışıp öyle kullanınız. Bize iyi gelen size iyi gelmeyebilir. Ne de olsa biz bir doktor değiliz araştırmalarımız ve kullanan kişiler tarafından sizinle paylaşan bireyleriz.

5 yemek kaşığı sinameki otu

Sinameki otunun faydaları ve zararları nelerdir dersek…?

Sinameki otunun müthiş bir müshil etkisi vardır. Bağırsak hareketliliğini uyarır, toksinlerden kurtulmaya yardımcı olur ve bağırsaklardaki yağ emilimini engelleyerek yağlanmayı önler. 

Aynı zamanda da Sinameki mükemmel bir zayıflama ürünüdür. Ama sadece doğru kullanırsanız. Kilo vermek isteyen kişiler, bu bitkinin bağırsakları tahriş edebilecek reçineler içerdiğini göz önünde bulundurmalıdır, bu nedenle büyük dozlarda ilaç kramplara, ağrıya, mide bulantısına ve kusmaya neden olabilir. Yani kilo verme ajanı olarak uzun süreli kullanımı, karaciğer hasarına ve bağırsak distrofisine neden olabilir. 

Eğer müshil etkisi sağlamak için sinameki kontrolsüz bir şekilde dahili olarak alınırsa, magnezyum ve potasyum gibi önemli eser elementleri vücuttan uzaklaştırabilir ve bu da aritmilere yol açar. HER ZAMAN DEDİĞİMİZ GİBİ HERŞEYİN AZI KARAR, ÇOĞU ZARAR.

1 yemek kaşığı kedi otu

Kedi otunun faydaları ve zararları nelerdir dersek…?

Merkezi sinir sistemi üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptir, kardiyovasküler sistemin aktivitesini iyileştirir, kan basıncını düşürür, antispazmodik ve zayıf bir koleretik etkiye sahiptir, kabızlık ilacı için bitkisel ilaç kısmına bakacak olursak yani sorunumuz kısmı… Gastrointestinal sistem bezlerinin salgılanmasını arttırır.

Kedi otuyla birlikte alkol kullanılmaması gerekmekte olmakla birlikte fazla kullanmak depresyon, mide bulantısı ve baş ağrısı gibi sorunlar ortaya çıkarabilir.

1 yemek kaşığı meyan kökü

Meyan kökünün faydaları ve zararları nelerdir dersek…?

Meyan kökü, güçlü antioksidan, antienflamatuar ve antimikrobiyal etkilere sahip olmakla birlikte, üst solunum yolu enfeksiyonlarını hafifletir, ülserleri tedavi edebilir ve sindirime yardımcı olur.

Çok tüketirsem çok etkili olur mu ? O zaman da düşük potasyum seviyeleri, yüksek tansiyon, kas güçsüzlüğü ve anormal kalp ritimleri ile karşı karşıya kalırsınız.

1 yemek kaşığı civan perçemi

Civan Perçeminin faydaları ve zararları nelerdir dersek…?

Adet söktürücü olarak bilinen civan perçemi hazımsızlık, gaz problemi ve sindirim sistemini güçlendirmek için kullanılmaktadır.

Aşırı tüketilmesi ellerde ve yüzde kızarıklık, kalp ritim sorunu ve ishale neden olabilir. İshal dedik sanırım biz bunun için buradayız. 🙂

Kabızlık ilacı Tarifi ve Kullanımı

 1. Tüm karışımları iyice karıştır. Kapaklı bir cam kavanozda bu karışımı saklayabilirsiniz.
 2. Yapımı için bu karışımdan bir yemek kaşığı ve 1 su bardağı soğuk suyu bir cezveye koyarak ocakta kaynatın.
 3. Kaynatmış olduğunuz karışımı bir bardağa süzerek döküp 20 dakika bekletin. 
 4. Tekrar süzüp karışımı tüketin.

Bu etkili karışım 6-12 saat içinde etki göstermektedir. Yani bir gün önceden ertesi güne, boş bir gününüzün olmasına dikkat ediniz.

🦉Nasıl Buldun ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Şunlar da hoşuna gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir