Burçların Gezegenleri İnsanlar Üzerindeki Etkileri

Yaşadığımız dünya, evrendeki birçok gezegenden biridir. Gezegenlerin sağlık, karakter, nihayetinde insanın üzerindeki etkisi hafife alınmamalıdır. Bizi ciddi şekilde etkileyen en önemli gezegenler, ay ve güneş. Diğer gezegenlerin etkisi çok daha zayıftır. Burçların gezegenleri ve bu gezegenlerin insanlar üzerinde büyük bir etkisi vardır. 

Yaşamımız nasıl gelişecek, kariyer veya aşkta başarılı olup olmayacağımızı, ne kadar iddialı, korkusuz ve çalışkan olacağı, onun için her şeyin kolay olup olmayacağı gezegenlerin konumlarına bağlıdır

Genel olarak bu gezegenlerin insanlar yani burçlarımız üzerinde de nasıl etkisi olabilir diye düşünüyor insan bu yazı dizimizde bu sorunu tamamen ortadan kaldıracağız.

Bilim adamlarının söylediği gibi astroloji , 100.000 yıl önce insan hayatında ortaya çıktı ve ilk kişisel burçlar M.Ö. 5. yüzyılda olmaya başladı. O zamandan bugüne dek birçok insan hala hayatlarını gezegenlere bağlı sürdürmektedir.

Güneş

Aslan Burcu Zodyak Beşinci Ev

Güneş , dünyanın merkezi aydınlatması değil , aynı zamanda kozmik evrensel ışığın tezahürüdür. Güneş, ruhsal yaşamın en önemli faktördür. Kaderimizi yönetecek olan ruhu, geçici bedeni sembolize eder.

Mutluluğun enerjisi güneşten gelir. Bu mutluluk kaynağına erişebilmek için, düşüncelerimizin ve eylemlerimizin Güneş’in bizim üzerindeki olumlu etkisini artıracak şekilde yaşaması gerekir. Tıbbi açıdan güneş, kalp, beyin, omurga (özellikle üst kısım), kemikler, ses telleri, erkeklerde sağ göz ve kadınlarda sol göz, görme, safra salgısı ve karaciğerden sorumludur.

Genellikle, Güneş ile zayıf bağlantısı olan insanlar, zayıf görme, dolaşım sorunları, hasta bir kalp (sevgi anlayışı eksikliği), yüksek (açgözlülük tezahürü) ve düşük (karamsarlık) kan basıncı, zayıf kemikler, epilepsi, baş ağrısı yorgunluk, depresif durumlarla karakterize edilirler.

Burçların Gezegenleri Ay

Yengeç Burcu Zodyak Dördüncü Ev

Burçların gezegenleri arasında yer alan Ay, hakkında bilinen sadece sevgi ve güzellik alanından sorumlu olduğudur. Fakat aynı zamanda da paradan da sorumluluğu vardır. Venüs, sevdiğimiz, istediğimiz, kısaca sahip olmak istediğimiz herşeyin karşılığıdır. Şöyle diyelim insanın hayatındaki iki ana sözcük onunla bağlantılıdır. “istiyorum” ve “beğeniyorum” 

Erkekler hakkında konuşursak, Venüs’ün yaşamı boyunca kadınların hoşlanacağı burçtaki konumuna bağlıdır (sevgili için bu, ilişkinin uyumlu olması için nasıl davranacağına dair harika bir ipucu olabilir). Ay aynı zamanda bir kişinin kişisel yaşamının nasıl geliştiğine, karşı cinsi sevip sevmemesine, aşık olup olmadığına da bağlı olduğu gibi parayla ilişkileri Venüs tarafından yönetilmektedir.

Burçların Gezegenleri Mars

Koç Burcu Zodyak Birinci Ev
Akrep Burcu Zodyak Sekizinci Ev

Mars, eylemdeki arzuları kontrol eder. Kan hareketi, cinsel güç, sportif başarılar, silah mülkiyeti, güreş, kavgalar, ilişkilerin açıklanması. Mars Güneş ile birlikte devrimci bir ruha sahip olur. Mars, cesaret, girişimcilik, başarı, onur, enerji, ilham, dostluk, irade, cesaret, el becerisi ve mantıktan sorumludur. 

Zayıf Mars, alışkanlıklarına direnememe, sinirlilik ve öfke ile baş edemezler. Bu insanların sigarayı ve içkiyi bırakması çok zordur, hatta uyuşturucuya bile eğilimleri vardır. Kas kütlesi ile ilgili sorunları olmasından dolayı, çabucak yorulurlar. Birkaç dakikalık öfkeyle, uzun yıllar süren dostluğunu veya ilişkisini kaybedebilir. Uzun süreli öfke, ilişkilerin yanı sıra kardiyovasküler sistem ve karaciğeri tahrip eder. 

Mars, savaş tanrısının onuruna verilen adını tamamen haklı çıkaran bir gezegendir. Gezegenin bir kişinin kişisel burçlarındaki konumu bize ne kadar iddialı, kararlı ve korkusuz olduğunu söylemektedir.

Merkür

İkizler Burcu Zodyak Üçüncü Ev
Başak Burcu 

Merkür, ticaretin ve girişimciliğin, jimnastik ve cüretkarlığın koruyucusu olarak kabul edilir. Civa beyindeki hayati enerjinin akışını kutuplaştırır, zihinsel güçlerin yönünü belirler. 

Merkür, istihbarat, sosyallik, seyahat, rehber, arabuluculuk, ticaret, el becerisi, beceriklilik, diplomatik yetenekler, bilgiyi algılama yeteneği , hızlı değişimler, iyi ticaret, kârlı arkadaşlık, başarı, itibar ile ilişkilidir. 

Genelde Merkür bize dış dünyanın enerjisini veren Ay ile bilincimizden sorumlu olan Güneş arasında iletken bir bağ sergiler. Gezegen Güneş’e en yakın olmasında dolayı, insan bilinci ile etkileşime giren ilk gezegendir.

Jüpiter

Yay Burcu Zodyak Dokuzuncu Ev
Balık Burcu Zodyak Onikinci Ev

Jüpiter gezegenlerin en cömert olanıdır. Jüpiter adalet, bilim, hukuk, para, maneviyat, din ve felsefe gibi alanlara hakimdir. Bakanlar, akademisyenler, doktorlar, öğretmenler, bilgeler ile ilişkilendirilir. Yaşamlarımızdaki iyilik ilkesini onaylar ve insanlara her türlü faydaları sağladığı gibi bu gezegen yaşama sevinci ve zevkin simgesidir.

Her şeyde iyi tarafı görebilen büyük koca yürekli Jüpiter. Üzüntü, depresyon ve melankoli üstesinden geldiği gibi de iyi şanslar, merhamet, iyilik ve refah veren bir gezegendir.

Kısacası Jüpiter, bizim tarafımızdan herhangi bir talep olmadan tüm ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek ilahi bir merhamet bahşetmektedir. Manevi hediyeler gönderir ve bir kişinin dini yaşamda zirvelere ulaşmasına yardımcı olur. 

Venüs

Boğa Burcu Zodyak İkinci Ev
Terazi Burcu Zodyak Yedinci Ev

Venüs, sadece sevgi ve güzellik alanından değil, aynı zamanda paradan da sorumludur. Venüs’ün doğum haritasındaki konumu, kalp sevgimizi ve içimizdeki bir uyum hissinin ne ölçüde geliştiğini yargılamamıza izin verir.

Bir erkeğin burcunda Venüs, bir eşi veya sevgiliyi gösterir. Kadınları ise daha fazla etkiler. Erkekler ise güneşten daha çok etkilenir.Venüs, genel olarak şiir, resim, müzik, dans, sanat gezegenidir. Bu, yaratıcı bir ifadeyi teşvik eden aktörler, müzisyenler, şairler, şarkıcılardır. 

Bu gezegen aynı zamanda bir kişinin kişisel yaşamının nasıl geliştiğine, karşı cinsi sevip sevmemesine, aşık olup olmadığına da bağlıdır.Erkekler için ilişkinin uyumlu olması için nasıl davranacağına dair harika bir ipucunu bu gezegen vermektedir.

Satürn

Oğlak Burcu Zodyak Onuncu Ev

Astrolojide Satürn ölüm, hastalık, yoksulluk, ayrılık, çirkinlik ve her türlü sapkınlığın bir işareti olmuştur. Manevi bir bakış açısıyla, disiplin, münzevi ve yalnızlık gibi nitelikleri temsil eder. Jüpiter büyük mutluluk gezegeni ise Satürn büyük talihsizlik gezegenidir.

Satürn, ruhumuzun gelişimine ve büyümesine katkıda bulunan acıdır. Satürn’ün etkisi gecikmelere ve engellere neden olur. Gezegenlerin en yavaşı olduğu gibi, tüm süreçleri yavaşlatır ve hareketi engeller. Etkilenen Satürn sağırlığa, körlüğe, kekemeliklere ve çeşitli deformasyonlara neden olabilir. Satürn, yaşlanmanın yıkıcı süreçlerine, insan güçlerinin ve yeteneklerin solmasına ve yaşlılığın göstergesidir.

Satürn  çalışkan, istikrarlı ve disiplinli bir gezegendir. Gezegen, özellikle kısıtlamalar sırasında ortaya çıkan ve çeşitli engellerin üstesinden gelen sabırdan sorumludur. Klasik anlamda Satürn, yaşamı boyunca bir kişiye ders veren iyi bir öğretmendir.

Plüton

Akrep Burcu Zodyak Sekizinci Ev

Plüton uzun bir süre boyunca olabilecek bir şeyle ilgilidir. Mars’ın etkisi altında, insan bir şeyler yapmaya çalışacak, ancak işe yaramazsa pes edecek Plüton, başlatılanı bitirmek için yeterli olan irade ile ilgilidir.

Plüton nesiller ve birey üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir. Gezegen yaşam evrelerinin başlangıcını ve sonunu yönetir. Evlerini terk etmek ve başka bir ülkede yeni bir hayata başlamak zorunda kalan insanlar Plüton himayesindedir. 

Politikada harika bir kariyer yapan devlet adamları ve tıbbi araştırmacılar Plüton’dan etkilenmektedir. Bu gezegen, gelecek adına bir yer açmak için gerekli olan geçmişin sırlarını ortaya çıkarmayı yönetmektedir.

Burçların Gezegenleri Uranüs

Kova Burcu Zodyak Onbirinci Ev

Uranüs’ün temel özelliklerinden biri belirsizliktir. burçların gezegenleri arasında yer alan Uranüs alışılmadık ve beklenmedik bir şekilde hareket eder, nasıl etkileyeceği belli olmayan bir durumda, hem iyi hem de kötü anlamda tahmin edilmesi çok zordur.

Uranüs, yaşamınızdaki sürprizleri simgeleyen bir değişim ve özgünlük gezegenidir. Uranüs ani olaylara ve fırsatlara yol açar. Sanatta veya bilimde yeni şeyler yaratan insan dehasının oluşumundan sorumludur.

Uranüs, irade ve gizli saklı kalmış enerjiyle ilişkilidir. Bazı açılardan gücü, Mars gezegenine benzer. Aradaki fark, Uranüs’ün kişiliği derinliklerine gizlenmiş olmasıdır. 

Neptün

Balık Burcu Zodyak Onikinci Ev

Neptün sonsuz bir okyanus gibidir. Hayal edin kıyıda oturuyorsunuz, izliyorsunuz, hemen sonra dalgalar yuvarlanıyor ve geriliyor, size huzur getiriyor ve endişeleri uzaklaştırıyor. Gezegen tam olarak okyanusla aynı sırlarla ve gizemlerle doludur. Huzur ve sükunet vaat ediyor, ama derinlikleri tehlikelerle doludur.

Çok hassastırlar ve genellikle savunmasızdırlar, derin duygulara sahip olmalarından dolayı başkalarının kederi, şefkati, merhametini keskin biçimde algılama yetenekleri ortaya çıkmaktadır. Neptün’ün güçlü bir etkisi olan insanlar genellikle zayıf iradeli insanlardır, alkolikler, uyuşturucu bağımlıları, korkaklar yani zayıf insanlar yer almaktadır.

Neptün sır ve gizem gezegenidir. Fantezi ve peri masallarının koruyucusudur. İstihbarat, gizli servisler, casusların koruyucu azizidir.

 

🦉Nasıl Buldun ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0

Şunlar da hoşuna gidebilir...

2 Responses

  1. Horoz dedi ki:

    Çok güzel bir site olmuş. Burçları okumak da ayrı bir güzellik herkese tavsiye ederim bu siteyi hazırlayan herkesin emeğine sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir