Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Evde Yapılan Etkili Doğal Maske Tarifleri

Bu yazımız da, genişlemiş gözenekleri ve gözenek sıkılaştırıcı maske evde nasıl yapılır ve faydalarını ele alacağız. Aslında genişlemiş gözenekler, tüm cilt tiplerinin yanı sıra yağlı ve karma cilt tiplerinin en çok muzdarip olduğu bir sorunudur. Bu sorun, sadece estetik açıdan cilt kusuru olmakla kalmamaktadır.

Bununda yanında da, siyah nokta ve akne gibi cilt problemlerine davetiye çıkarmaktadır. Lakin, bu sorunu geçici ve kolay bir yöntemle geçiştirenlerde var. Haliyle, bu da kadınların olmazsa olmazı makyajdan geçiyor. Bu şekilde yüzdeki kusurlar kapatılır ve sorun ortadan kalkmış olduğu düşünülür. Ne yazık ki, genişlemiş gözeneklere sebum kalıntılarının yanı sıra kozmetik kalıntılar da hızla tıkamaya neden olmaktadır. Böylelikle, nefes almakta zorlanan bir cilt haliyle cilt sorunlarını da ortaya çıkarmaktadır. Aslında, gözeneklerin birinci görevi cildimizin nefes almasını sağlamaktadır. Hatta bununla kalmayıp, cildin koruyucu bariyerine korumak adına gerekli miktarda sebum salgılar ve dokulardaki fazla sebumun atılmasının yanında da ısı transferini de sağlamaktadır. Ne yazık ki, fabrika gibi çalışan bu duruma provoke edici faktörler ekleyerek gözeneklerin genişlemesine ve haliyle de cilt sorunlarının ortaya çıkmasını sağlıyorsunuz. Bu provoke eden faktörler ise sağlıksız yaşam tarzı, stres, kötü alışkanlıklar, cilde önem vermemek, ve hormonel sorunlardan kaynaklanmaktadır. 

Sizler için derlediğimiz, mükemmel gözenek sıkılaştırıcı maske evde yapabileceğiniz maske tarifleri sayesinde sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Fakat, işe yaraması adına ipucu provoke işte önce nedeni ortadan kaldırın ve ardından cildi tedavi etmelisiniz. Takdir ederseniz ki binanın temeli sağlam değilse o bina ayakta duramaz. O zaman, anlaştığımıza göre gözenekleri sıkılaştıran, cilt durumunu iyileştiren ve sağlıklı bir ışıltı veren en etkili ev yapımı yüz maskeleri nasıl yapılır göz atalım.

peeling-yaparak-tıkanan-gözenekleri-açabilirsiniz

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Öncesi Peeling

Hem cilde peeling etkisi hem de gözenekleri sıkılaştırıcı maske. Bir taşla iki kuş vurmanın yanında diğer cilt maskeleri içinde zemin hazırlığı yapmış olursunuz. Daha ne olsun.

Klasik kahve peelingi de yapabilirsiniz yada bu iki peeling maskesi tariflerinden birini de uygulayabilirsiniz.

Yulaf ezmesini öğütün üzerine biraz su ekleyip yüzünüze dairesel hareketlerle uygulayınız. Ardından, kurumaya bırakıp. Yüzünüzü durulayınız.

Şeker, bal, zeytinyağı ve limonu iyice harmanlayıp. Masaj hareketleriyle yüzünüze uygulayınız. 15 dakika beklemenin ardından durulayınız.

Gözenek Sıkılaştırıcı Maske Evde Nasıl Yapılır ?

Protein Maskesi

Protein deposu yumurta ve limon gözenek sıkılaştırmanın yanında da küçük kırışıkları bile düzeltmektedir. İlk olarak, yumurtanın beyazını sarısından ayırıp üzerine 1 çay kaşığı kadar limon suyu ekleyiniz. İyice çırparak yumurtanın beyazının köpük olmasını sağlayınız. Ardından, önceden temizlenmiş cilde uygulayınız ve kuruyuncaya dek bekleyiniz. Son olarak da, ılık suyla durulayınız.

✔ Lor Maskesi

Çok sayıda temel vitamin ve minerale sahip lor peyniri doğal bir büzücü etkiye sahiptir. Üstelik, salatalık ile harmanlandığında harika bir cilde sahip olabilirsiniz. İlk önce, salatalığı soyup rendeleyiniz içine lor peyniri ekleyip iyice karıştırınız. Homojen bir karışım olmadıysa blenderden geçiriniz. Daha sonra, yüzünüze uygulayıp 15 dakika bekletiniz.

✔ Patates Maskesi

Kırışıklık, akne, sivilce karşıtı olmasının yanında da canlandırıcı etki gösteren gözenek sıkılaştırıcı patates maskesi. Patatesi soyup ince rendeden geçiriniz. Daha sonra, limon ve yumurta akını aynı protein maskesi gibi köpürterek ekleyip karıştırınız. Temiz bir cilde 15-20 dakikayı geçmemek şartıyla uygulayıp bekleyiniz.

🦉Nasıl Buldun ?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Şunlar da hoşuna gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir