Kivi Suyu Gençliği ve Güzelliği Uzatan Şifa Verici Bir İçecektir.

Bir bardak kivi suyu 42 kaloriye sahip olmasından dolayı düşük kalorili bir egzotik içecektir. Artı düşük kalori demişken diyet yaparken bu sağlıklı içeceği diyet listenize eklemenizi tavsiye ederim.

Bununla birlikte, insan vücudunun sağlığını korumak için gereken birçok vitamin ve mineral bakımından zengindir. Serbest radikallerle savaşan antioksidanlar ve flavonoidler içerir.

Günde sadece bir bardak bu meyve suyunun bize neler kazandırdığını ve kivi meyvesinin faydaları neler olduğunu hep birlikte görelim.

kivi_suyu

Kivi Suyunun Faydaları

Bu harika egzotik meyvenin faydaları saymakla bitmez, peki kivi nelere iyi gelir dersek,

 • Solunum sistemi hastalıklarını tedavi eder. Astım, nefes darlığı ve öksürük gibi solunum sistemi problemleriyle baş etmeye yardımcı olur.
 • Kalp fonksiyonunu iyileştirir. Bilim adamları, düzenli olarak bu içeceği içen kişilerin daha düşük kardiyovasküler hastalık riski olduğunu keşfettiler. Meyve suyu kanın pıhtılaşması ile ilgili sorunların önlenmesine ve kan basınını düşürmeye yardımcı olmaktadır.
 • Antinflamatuar özelliklere sahiptir. E vitamini ve polifenollerin varlığından dolayı, kivi suyu vücuttaki iltihaplanmanın tedavisinde ve artrit gibi ciddi hastalıklarla baş etmede yardımcı olur.
 • Stresle savaşır. İçecek, vücuttaki elektrolit dengesinin geri kazanılmasına yardımcı olur, ek olarak, ruh halini iyileştirdiği ve bunun sonucunda da depresyonu hafiflettiği bilinen enzim serotonini içerir.
 • Uykusuzluktan kurtarır. Antioksidan ve serotonin içeriği yüksek olduğundan, bu meyve iyi bir uyku sağlar.
 • Sindirim geliştirir. En karmaşık proteinleri bile sindirmeye yardımcı olan ve midedeki yükü azaltan actinidin enzimini içerir. Ek olarak, içecek besin maddelerinin vücut tarafından emilimini arttırır.
 • Bağırsakları normalleştirir. Kivi suyu çok fazla lif içerir. Bu nedenle, intestinal peristalsis'i uyararak sizi kabızlıktan kurtarır. İçecek, iyi sindirim için önemli olan probiyotiklerin ve bakterilerin etkisini taklit eder.
 • Kırışıklıkları ortadan kaldırır. Kivi suyunun en büyük avantajlarından biri yaşlanma belirtilerine karşı mücadelesidir. Yüksek bir antioksidan seviyesi cildi güçlendirmeye ve serbest radikallerin etkilerinden arındırmaya yardımcı olur. Sonuçta, erken kırışıklıklara neden olabilirler. Her bardak meyve suyuyla, gençlik yaklaşıyor.
 • Cildi aydınlatır. Güçlü detoksifikasyon etkisinden dolayı, içecek cildi içten temizler, aydınlatarak daha taze ve parlak hale getirir.
 • İyileşmeyi hızlandırır. Kivi suyunda , hücre ve dokuların geri kazanılmasına yardımcı olan çok fazla potasyum vardır. Bu özellikler, içeceğin sizi yaralanmalardan, enfeksiyonlardan ve hatta cilt üzerindeki izlerden kurtaran şifa veren bir iksir olmasını sağlar.
 • Saçın sağlıklı ve daha hızlı uzamasını sağlar. İçeceğin E vitamini varlığı saçların daha hızlı büyümesine yardımcı olur. Her gün bir bardak meyve suyu içerseniz, hızlıca uzun bukleler uzatabilirsiniz.
 • Saçın parlak görünmesini sağlar. Su ile seyrelterek saçınızı durulayabilirsiniz.
 • Kilo kaybına katkıda bulunur. Düşük kalorili içeriği ile bu meyve suyu inanılmaz derecede besleyicidir.

Kivinin Özellikleri ve Kimyasal Bileşimi

Bir bardak kivi suyunun, içerdiği besinler; 

Diyet lifi – 2 gr.
Sodyum – 2 gr.
Potasyum – 215 mg.
Karbonhidratlar – 10 gr.
Şeker – 6.2 gr.
C Vitamini – % 107
Kalsiyum – % 2
A Vitamini – % 1
Demir -% 1

kivi_suyu_tarifi

Kivi Meyve Suyu Nasıl Yapılır 

2 yada 3 adet kiviyi soyduktan sonra küçük parçalar halinde kesin, buz ve kesmiş olduğunuz kivileri pürüzsüz olana dek blenderden geçirip süzün ve taze bir içeceğin tadını çıkarın.

Eğer daha fazla kivi ile yapmak isterseniz buzdolabında, cam kavanoz içinde 2 gün içinde içilmesi için saklayabilirsiniz. İçecek çabuk sertleşeceğinden dolayı buzdolabında saklamanız gerekmektedir.

Farklı bir tat olarak en iyi elma, huş ağacı sapı ve kereviz ile birleştirerek deneyebilirsiniz.

Şunlar da hoşuna gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir