Diş Macunu Kullanmanın İlgi Çekici İpuçları

Diş macunu ne için kullanılır ? Saçma sapan soru dimi ne için kullanılacak diyorsunuz 🙂 Diş macununu kullanmak bize ne kazandırır dersek dişlerimizi beyazlatır, ağız kokusunu giderir, diş minesini korur.

Ama konumuz bu değil biz sıradaşı kullanım bize ne gibi faydalar sağladığını paylaşacağız bu etkili ipuçlarını bir yere not etmeyi unutmayın.

Jel olmayan diş macunun ipuçları sizi şaşkına çevirebilir 😉

Sivrisinek Isırığı

Kaşıntıyı hafifletmek ve şişliği azaltmak için bir böcek veya sivrisinek ısırığına biraz macun sıkın. Yarayı kurutacağı gibi kaşıntıyı da alır.

Yanık Ağrısı

Küçük yanıklara belirli miktarda diş macunu uygulanırsa, kısa sürede geçici bir rahatlama sağlar. Ağrıyı hafifletmekle kalmaz, aynı zamanda yanık bölgesinde süpürasyon ve kabarma oluşumunu da önler.

Diş Macunu ile Sivilce Kurutma

Yatmadan önce sivilcelerinize macunu sürün sabah soğuk suyla yüzünüzü durulayın.

Diş Macunu İle Pırıl Pırıl Tırnaklar

Diş macunları dişlerimizin zarar görmüş emayesini geri kazanmaya yönelik maddeler içermektedir. Diş fırçalar gibi tırnaklarınızı fırçalayınız ve sonucu görün. Eğer yedek diş fırçasına sahipseniz 🙂

Kokuları Yok Et

Soğan, sarımsak, balık ve diğer ne kadar yıkasak da bu tür kokular ellerimizdeki cilt hücrelerine nüfuz ederler. Sabun yerine elinize diş macunu sürün ovalayarak yıkayın. Artık sinen kokular yok olacaktır. 

Lekeler İçin Ön Ayak

Macun, inatçı lekeleri çamaşırlardan ve halılardan çıkarmak için kullanılabilir. 

Doğru, renkli giysilerden lekeleri çıkarmak için beyazlatıcı bir diş macunun kullanılmasının, kumaşın doğal rengini bozabileceği gibi solmaya neden olacağı unutulmamalıdır. 

Halılardaki lekelere gelince, lekeye diş macunu sürmeniz, lekeyi bir süre sert bir fırça ile ovalamanız gerekir. Sonrasın da su ve şampuanla durulayınız.

Diş Macunu ile Kirli Spor Ayakkabıları Tertemiz

Kirlenmiş spor ayakkabılarınıza macun sürün fırça ile ovalayın ve ardından suyla durulayın. 

Renkli Kalem Lekesi

Çocuğunuz duvara bir sanat eseri bıraktıysa. Bir bez parçası alın, ıslatın ve resimler tamamen çıkana kadar diş macununu duvarlardaki kirlenmiş yerlere hafifçe sürün.

Gümüş Mücevherler Pırıl Pırıl

Diş macununun dikkat çekici özellikleri değerli gümüşü temizlemeyi mümkün kılmaktadır. Diş macununu evinizde ki gümüş dekorasyona dikkatlice sürün ve bir gece bekletiniz. Sabah kuru bir bezle silerek temizleyin. 

Elmaslara küçük bir macun tabakası uygulayın ve hafifçe su ekleyerek bir diş fırçasıyla hafifçe fırçalayın. Sonra tüm macun kalıntılarını iyice durulayın.

Ancak incileri aynı şekilde temizlemeye çalışmayın çünkü yüzeylere zarar verebilir. 

Diş Macunu ile Biberon Temizliği

Biberonda süt kalıntısı, mama vs. ne kadar yıkansa da nahoş bir koku siner. Biberona macun ve su ekleyin bir süre çalkalayıp durulayın. Kokudan eser kalmayacaktır.

Metal Temizliği

Çaydanlık, tencere, musluklar gibi metal eşyalarınızı parlatmak için diş macunu kullanabilirsiniz.

Araç Far Cilası

Taşıtlarınızın farını temizlemek için diş macununu fara sürüp biraz bekletin. Kuru bezle bastırarak temizleyiniz. Pırıl Pırıl farlara sahip olacaksınız. 

Çok sert bir şekilde ovalamayın çizmeye neden olabilir.

Buğu Önleyici

Yüzme gözlüklerinde, banyo da kullandığınız aynalar ve kask vizörlerinde ki buğulanmayı önlemek için bir miktar macunu sürün, hafif hareketlerle ovalayın ve suyla iyice durulayın. 

Çok sert bir şekilde ovalamayın çizmeye neden olabilir.

🦉Nasıl Buldun ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

2 Responses

  1. Cumhur dedi ki:

    Diş macunu ile araba farı temizlemek çok güzel bilgi ve hiç aklıma gelmemişti. Kendi oto kuaförüm olduğu için uzun zamanımı alıyordu diş macunu kısa sürede sorunumu çözdü. Pratik bilgi için tesekkürler devamını bekleriz ipuçlarının.

    • blogaraj dedi ki:

      Oto kuaförlerinin pasta cilası kadar etkili olmasa da çok ince kılcak çizikler ve parlatması adına yine de etki gösterir diş macunu çok teşekkür ederiz değerli yorumlarınız için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir